fbpx

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas, w którym coraz więcej firm postanawia zorganizować event świąteczny. Radosnej atmosferze towarzyszą często nie tylko życzenia, ale też liczne prezenty dla pracowników. Niektóre firmy dbają również o swoich klientów oraz partnerów biznesowych i odpowiednio wcześniej przesyłają im kartki lub upominki bożonarodzeniowe. Dziś trochę twardej wiedzy podatkowej – event bożonarodzeniowy, co z może być kosztem podatkowym?

 

PREZENTY GWIAZDKOWE DLA PRACOWNIKÓW I KONTRAHENTÓW

Upominki pracowników są kosztem pod warunkiem, że są nabyte ze środków obrotowych. Jeśli zostały zakupione ze środków na fundusz z ZFŚS- wydatki nie mogą być kosztem. Prezenty gwiazdkowe na rzecz kontrahentów nie są wydatkiem kosztowym. Przekazywane prezenty, które nie mają na celu reklamy firmy – będą wydatkiem na reprezentację.

WYSYŁANIE KARTEK ŚWIĄTECZNYCH

Zakup kartek świątecznych, znaczków, kopert nie jest uznawany za reprezentację, a więc może być kosztem podatkowym.

SPOTKANIE WIGILIJNE PRACOWNIKÓW

Spotkanie wigilijne pracowników firmy może być kosztem pod warunkiem, że zaproszeni sa wyłącznie pracownicy. Jeżeli na event świąteczny  zaproszeni będą również kontrahenci lub rodziny pracowników koszty należy rozliczyć proporcjonalnie.

SANTA CLAUS

Mikołaj dla dzieci może być kosztem, jeśli jest finansowany ze środków obrotowych przedsiębiorstwa.

SCENOGRAFIA ŚWIĄTECZNA

Wystrój wnętrza w świątecznym klimacie stanowi koszt podatkowy.

ALKOHOL W PREZENCIE

Alkohol w prezencie przez organy podatkowe uważany jest za zakup reprezentacyjny.

ŚWIĄTECZNE CUKIERKI Z LOGO FIRMY

Tego typu słodycze noszą znamona reklamy, a więc można je ująć w kosztach podatkowych.

EKIPA SPRZĄTAJĄCA

Sprzątanie po imprezie wigilijnejrównież stanowi koszt uzyskania przychodu.

Garść wiedzy podatkowej przyda się każdej osobie zainteresowanej organizowaniem eventów światecznych, bez względu na to czy interesuje go ta kwestia, czy nie. Mam nadzieję, że ten drogowskaz skieruje Was w dobrą stronę, a rozliczanie eventów świątecznych pójdzie jak po maśle 🙂

Eventowa Blogerka

JOIN THE DISCUSSION