fbpx

Moim dzisiejszym rozmówcą jest Maarten Vanneste, założyciel i współtwórca Meeting Design Institute z Belgii. Będziemy rozmawiać o ciekawej konferencji, którą właśnie organizują o nazwie FRESH, która wydarzy się w pięciu miastach równocześnie, również w Polsce – w Toruniu w dniach 16-17 stycznia. Na czym będzie polegać czy warto się na nią wybrać, kto w niej będzie uczestniczył i dlaczego takiej konferencji jeszcze nie było? O tym dowiemy się już za moment.

Eventowa Blogerka: Marteen – spotkania hybrydowe stają się już faktem na arenie międzynarodowej. Tworzone są międzynarodowe webinaria, konferencje online, webcasty. Trudno powiedzieć obecnie jaka jest ich skala w Polsce. Moim zdaniem moda na te spotkania, jest to dopiero przed nami. Czy zatem mógłbyś krótko opowiedzieć, na czym polega formuła tych spotkań Multi City Meetings jako odmiana hybrydowych konferencji i co niezwykłego zamierzacie zrobić na Fresh Conference w Polsce w dniach 16-17 stycznia?

Marteen Vanneste: Faktycznie przyszłość eventowa w spotkaniach online dopiero się rozkręca. Konferencja FRESH, która będzie tego przykładem, jest organizowana po raz pierwszy w tej formule. W swoim programie kryje w sobie potężną dawkę wiedzy z zakresu designu eventów, dostępnej tylko dla ludzi, którzy gotowi będą na nią przyjechać do jednego z pięciu miast, w których będzie odbywać się równocześnie, a mianowicie: w Hadze, w Lizbonie, w Londynie, Brukseli i w Toruniu.

Konferencja FRESH, będzie gościła w każdym z wymienionych miast autorytety z branży eventowej, które podzielą się z nami wiedzą z zakresu projektowania spotkań. Tego typu spotkania, poza olbrzymią wiedzą z zakresu event marketingu, mają szereg korzyści dodatkowych: oszczędność czasu na podróżach, mniejszy koszt organizacji spotkań, wyselekcjonowana dokładnie grupa specjalistów jednej branży. I to jest przyszłość dla przemysłu spotkań.

Eventowa Blogerka: Mogę się z tym zgodzić – bo sama jestem regularnym uczestnikiem kursów, webinariów i słuchaczem podcastów. Wygląda na to, że rynek czekał na takie właśnie przełom. Powiesz nam do kogo jest adresowana ta konferencja Fresh – kto na nią się wybiera?

Marteen Vanneste: Ta konferencja adresowana dla event managerów i specjalistów branży eventowej przygotowujących wydarzenia na co dzień. Na liście uczestników znalazły się też korporaci, hotelarze, podwykonawcy eventowi jak również osoby pracujące przy technice czy scenografii eventowej. W skrócie – nasz słuchacz – to szerokie grono wąskiej, ale eventowej specjalizacji, zainteresowane doskonaleniem się w zawodzie event managera.

Eventowa Blogerka: Innowacyjne teambuildingi, dawka technologii klasyfikujących się do wschodzących trendów, gry pomiędzy miastami uczestniczącymi, głosowania, votingi, liczne sesje i warsztaty ze specjalistami branży eventowej: program zapowiada się interesująco. Co jeszcze kryje się za kurtyną konferencji Fresh Conference ?

Marteen Vanneste: Przede wszystkim, spotykamy się w gronie międzynarodowych autorytetów eventowych. Do Polski przylatuje na swoje wystąpienie osobiście dwóch: Elling Hamso Event ROI Institute, który będzie moderował polską konferencję, a także Miel Van Opstal z firmy Wave Lab, który będzie mówił o nowoczesnych technologiach wykorzystanych przy eventach. W innych miastach mamy innych panelistów z których skorzystają nasi uczestnicy. Spotykamy się po to, aby się nauczyć tego co nowe, skorzystać z wiedzy event planistów z całej Europy, wymienić doświadczenia, poznać się nawzajem podczas networkingu.

Na Fresh będziemy się uczyć jak udoskonalać wydarzenia, jakie możemy stosować praktyki angażujące uczestników, z jakich technologii korzystać, aby wywołać efekt WOW. Będziemy korzystać z narzędzi interaktywnych wdrażanych za granicami na eventach. W programie mamy zaplanowane przeprowadzenie elementów gier z uczestnikami, mamy zaplanowane drobne rywalizacje między miastami, głosowania i oczywiście prelekcje z ciekawymi autorytetami międzynarodowej branży eventowej.

Networking jest największą wartością tych właśnie konferencji. Co ważne podczas trwania konferencji będziemy mieć okazję widzenia i słyszenia prelekcji z wszystkich naszych zagranicznych centrów konferencyjnych z każdego z miast. Dzięki mikrofonom przewidzianym dla każdego z uczestników, będzie mieć sposobność do zadawania pytań w czasie rzeczywistym w każdym z pośród miast biorących udział w naszej konferencji. To sprzyjać będzie wytworzeniu dyskusji, wymianom doświadczeń i wnikaniu w tematykę poruszanych prelekcji, być może głębiej niż zamierzamy. To pozwoli poczuć się tak, jakbyśmy byli w jednym pomieszczeniu na jednej konferencji. A jak dobrze wiemy – zebranie tylu osobowości w jednym czasie i miejscu graniczyłoby praktycznie z cudem i wysokimi kosztami uczestnictwa.

 

Eventowa Blogerka: O właśnie – uderzyłeś w punkt. Właśnie dlatego podoba mi się idea spotykań hybrydowych. Brak konieczności pokonywania wielkich tras w kierunku tej jednej konferencji, którą wybraliśmy. Czy treści/prelekcje z konferencji będą gdzieś nagrywane i będą możliwe do odtworzenia później na jakiejś dedykowanej stronie www – po wydarzeniu dla tych którzy nie mogli dojechać?

Marteen Vanneste: Przy tej edycji FRESH zdecydowaliśmy się nie dystrybuować treści konferencji w sieci głównie dlatego, że jesteśmy przekonani, że Multi Citi Meetings, to tak unikatowe i kompleksowe przedsięwzięcie, że jedynym sposobem, żeby je naprawdę doświadczyć i zrozumieć jest fizyczna obecność w jednym z pięciu miast. Każda osoba zainteresowana tematyką event designu może nabyć bilet do udziału w konferencji na stronie www.theFRESHconference.com/register. W Polsce najbliżej będzie w Toruniu w Hotelu Copernicus. Chcemy, aby nasi uczestnicy poczuli wartość indywidualnie. Nie sposób skorzystać zdalnie ze wszystkich narzędzi które mamy w programie konferencji. Do tego pojawia się czynnik ludzki, obecność planistów zainteresowanych tym co my i wymiana doświadczeń i case study. Robimy rocznie ok 20 tego typu spotkań globalnie. Wiemy, że to działa i czerpiemy z tego radość, że Fresh rośnie w siłę rokrocznie.

Eventowa Blogerka: Czy tego typu spotkania odbywały się już wcześniej?

Marteen Vanneste: Formuła Multi City Meetings jest organizowana pierwszy raz dla event planistów. Ale spotkania w takiej formule odbywają się już na całym świecie, a w szczególności w branży medycznej. W zeszłym roku mieliśmy przyjemność organizować konferencję medyczną dla lekarzy w pięciu krajach równocześnie, na czterech kontynentach. Musieliśmy pokonać bariery czasowe – znaleźć złoty środek na relatywnie mniej kłopotliwy czas na wyrwanie się z obowiązków lekarskich w szpitalach, zebrać gremium w kilku hub’ach w kilku miastach i udało się. Łącznie o jednym czasie mieliśmy blisko 60 osób które wymieniały się uwagami na temat schorzeń w danej dziedzinie, przesyłali sobie rentgenowskie zdjęcia, obradowali, jak można dany case medyczny rozwiązać. I to jest wartość. Żaden z tych lekarzy nie przyjechałby na 2 godzinne spotkanie z Singapuru do Europy, bo nie miałby zwyczajnie czasu ani chęci podróżować tak długo.

Eventowa Blogerka: Mnie to przekonuje. Nie mogę się doczekać do 16-17 stycznia, kiedy będę mogła to sprawdzić i w tym wydarzeniu uczestniczyć. Czy mamy jakąś niespodziankę dla Czytelników Eventowej Blogerki od Ciebie i Fresh Conference?

Marteen Vanneste: Oczywiście. Osoby które powołają się na hasło „eventowa blogerka” wpisując się w linku rejestracyjnym www.theFRESHconference.com/register  lub skorzystają z tego linka otrzymają -25% rabatu na uczestnictwo w Fresh Conference w dniach 16-17 stycznia 2017 roku.

Eventowa Blogerka: Dziękuję Marteen za rozmowę. Liczę, że spotkamy się tam w szerokim eventowym, silnym składzie.  Do zobaczenia zatem!

Ps. A dodatkowo na Facebooku na Funpage Eventowej Blogerki startuje już jutro 06.01.2016 konkurs, w którym można wygrać jedną akredytację na Konferencję Fresh w Toruniu. Konkurs będzie polegać na rozwinięciu myśli o przyszłości eventów na świecie i spotkaniach hybrydowych. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa. Wartość nagrody 395 euro. Podatek od wygranej wliczony w noworoczny pakiet grantów prosto od Eventowej Blogerki. Do dzieła Eventowcy!

Ps2. Eventowa Blogerka jest oficjalnym partnerem medialnym konferencji Fresh Conference 2017.

JOIN THE DISCUSSION

Comments

  • Na Jordankach porozmawiają o nowoczesnych technologiach | Tylko Toruń 10 stycznia 2017 at 14:56

    […] a) w języku polskim https://eventowablogerka.pl/fresh_conference_hybrydowa_konferencja_przyszlosci/ […]

    Reply
  • Toruń w łączności z Europą – Ciechocinek – wiadomości i wydarzenia – Portal regionalny www.eciechocinek.pl 17 stycznia 2017 at 15:32

    […] a) w języku polskim https://eventowablogerka.pl/fresh_conference_hybrydowa_konferencja_przyszlosci/ […]

    Reply