Bo wypada?! To jedna z częstych odpowiedzi, udzielanych przez pracowników, na pytanie o powód obecności na firmowej Wigilii. Pracodawcy z okazji świąt szykują przyjęcia, a w budżecie znajdują zaskórniaki na premie i gratisy. Jest jak zawsze, sztywno, wieje nudą, wszyscy marzą o szybkim zakończeniu wieczoru. A wystarczy postawić na ciekawe miejsce, ryzykując nawet wyjazd za miasto, tylko i aż po to by pozostawić niezapomniane wspomnienie spotkania z Firmowej Wigilii.
Szukacie idealnego miejsca na Wigilijne Spotkanie? Macie dość „kiszenia się” w oklepanych restauracjach i lokalizacjach? Chcecie czegoś innego, koniecznie z klimatem i wprawiającego w świąteczny nastrój? Oto 10 propozycji lokalizacji, które nawet, jeśli są od Was za daleko to z pewnością zainspirują do poszukiwań podobnych miejsc, a czasu coraz mniej…..
Folwark Badowo-Kłody to 20 hektarów przyrody i baza noclegowo-konferencyjna tuż pod Warszawą. Jeśli w ogóle możliwe jest opisanie tego miejsca w paru słowach, brzmiałyby one tak: cisza, przestrzeń, intymność, przyjazna atmosfera i swoboda. Ekipa z wielką dbałością i uwagą przygotowuje potrawy z menu, które układane są przy współpracy znanego smakosza i krytyka kulinarnego Piotra Bikonta. Obiekt oferuje możliwość organizacji warsztatów kulinarnych, degustacji wina, przestawienia np. jasełka. Tu obejrzycie jego zimową odsłonę http://folwarkbadowo.com/badowo-panoramy/zima/
Pensjonat „Uroczysko Zaborek”został wyróżniony w wielu konkursach, między innymi Hity Turystyki Wiejskiej, Marka Lubelskie czy EDEN. Kolacja wigilijna może być tam okraszona wieloma atrakcjami. W śród nich są: gawędy i spacer po Zaborku z przewodnikiem, integracja przy wspólnym ubieraniu choinki i kolędowaniu, wieczorne wyjście z pochodniami do kamiennego kręgu „Miejsca Mocy”, popołudniowy relaks w Ruskiej Bani, zabawy na śniegu: bitwa na śnieżki i konkurs z nagrodą – za ulepienie największego bałwana, wycieczka szlakiem przyrodniczym, indywidualne spacery po okolicy i Parku Krajobrazowym „Podlaski Przełom Bugu”.
Pałac Chojnata położony w Woli Chojnata, pomiędzy Łodzią a Warszawą, to miejsce pozwalające przenieść się w czasie i poczuć ducha epoki – zabytkowe wnętrza (Pałac otrzymał nagrodę Ministra Kultury za najlepiej odrestaurowany zabytek) wypełniają detale z okresu napoleońskiego. Dodatkowo na specjalne życzenie można tam pojeździć konno, nauczyć się posługiwać dawną bronią lub wybrać na zorganizowane przez obsługę polowanie.
Winnice Jaworek tylko pół godziny drogi z Wrocławia. Zaciszne i malownicze Winnice i sąsiadujące z nią, odrestaurowane zabudowania z salami konferencyjnymi, degustacyjnymi i letnim tarasem. Propozycja godna rozważenia na klimatyczne spotkanie wigilijne. Obsługa proponuje zwiedzanie winnic oraz degustację produkowanych przez Jaworek polskich win, warsztaty sommelierskie, przejażdżki bryczką po winnicy lub jazdę konno w pobliskiej stadninie.
Bursztynowy Pałac ciekawe miejsce zachodniego Pomorza, malowniczo położony, otoczony przez starannie utrzymany park krajobrazowy, tworzący prawdziwy azyl. Bursztynowy Pałac jest miejscem przeplatania się historii z nowoczesnością. Dostępne atrakcje to: recitale gwiazd, koncerty muzyki folkowej, karykaturzyści, pokazy walk rycerskich, teatr, gry i zawody sportowe, a także mafijny wieczór klubowy.
Sielska Osada Firlejejest stylizowany na staropolski dwór szlachecki, znajduje się na niewielkim wzgórzu, zbudowano go z drewnianych bali i pokryto gontem. Zajazd wraz z szeregiem zabudowań położony jest na rozległym obszarze, w sąsiedztwie zagajników, łąk i pól. Wigilię urozmaici tam kulig, warsztaty świąteczne, kwartet smyczkowy i wizyta Świętego Mikołaja.
Dwór Ostoia i jego gospodarze oferują gościom kuchnię staropolską i szereg możliwości aktywnego wypoczynku. To kompleks dwóch budynków, otoczonych starodrzewiem zabytkowego parku podworskiego. W wigilię można tu zorganizować ognisko, kulig, ale też zwiedzanie z przewodnikiem architektonicznych okolic Beskidu.
Gościniec Wiecha miejsce, nierozerwalnie związane z polską kulturą ludową. Gościniec jest położony we wsi Kawęczyn, oddalonej o 30 km od Warszawy w kierunku południowym. W bezpośrednim sąsiedztwie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Przed jego gośćmi otworem stoją: stara zagroda chłopska z izbą etnograficzną, w której wypiekany jest chleb, dwa stuletnie wiatraki, kapliczka, młyn wodny, przestronne drewniane wiaty biesiadne, kuźnia i stajnie ze zwierzętami. Gościniec oferuje gościom rozrywki m.in.: skansen, tereny leśne z danielami, padok do jazdy konnej i tor autokrosowy z pojazdami.
Hotel Spichrz położony na obszarze Kaszub, nieopodal Gdańska. Odrestaurowany XV-wieczny zespół dworsko-parkowego, należący do kasztelana chełmińskiego Jana Jerzego Przebendowskiego. Wigilia tutaj oznacza np. ognisko w parku nad stawem, staropolski najazd i walkę szlachty, porwanie, kulig, pieczenie dzikiego zwierza, warzenie piwa i degustację starego wina.
Chochołowy Dwór zakątek polecany dla lubiących tradycyjne, staropolskie smaki. Świąteczny wyjazd firmowy oznacza tu menu pełne bigosów, pierogów, domowych wędlin i pasztetów, ale też muzykę na żywo, wspólne śpiewanie, degustację wina, tańce, a dla lubiących wiejskie klimaty: darcie pierza, ubijanie masła i rzut podkową.
Która z propozycji podoba Wam się najbardziej? Czekam na Wasze uwagi, przemyślenia i recenzje. Udanego planowania życzę i pamiętajcie czasu niewiele i to już ostatni dzwonek na jakiekolwiek świąteczne rezerwacje. Oczywiście w ramach wzajemnej wymiany informacji – zachęcam Was abyście w komentarzach pod artykułem – podali Wasze ulubione miejsca. Pomoże to nam wszystkim wiedzieć więcej! Ściskam!!!!!