fbpx

Dziś szybkie podsumowanie app-ek eventowych dostępnych w Polsce i zagranicą. W globalnym świecie Internetu nowe aplikacje wschodzą niemal codziennie, ale część z nich zwyczajnie nie nadaje się do użytku. Jeżeli więc szukacie czegoś dla siebie i swoich eventów – dziś wrzucę Wam kilka moich typów. Zaczynajmy!

Meeting Application

Kreator aplikacji mobilnych dla każdego typu eventów w polskiej wersji językowej. Dzięki tej aplikacji użytkownicy mogą się szybko i sprawnie komunikować za pomocą komunikatora, mają dostęp do harmonogramu wydarzenia, opisu prelekcji i sylwetek wykładowców. Użytkownik może dodać wykłady do kalendarza w swoim urządzeniu mobilnym, a także dodawać kontakty w swojej książce telefonicznej, może znajdować ich profile na social mediach.

Z punktu widzenia Organizatora – jest możliwość kreacji własnego brandingu konferencji, umieszczanie logo i banerów sponsorów w aplikacji, wprowadzać zmiany w agendzie w czasie rzeczywistym. Możemy łatwo i szybko komunikować się z uczestnikami (Komunikator Push). Ciekawym dodatkiem jest możliwość przeprowadzania głosowań, ankiet i zbierania feedbacku. Zaleta wiodąca – polski język jako jeden z 15-tu. Przyzwoita app’ka – Meetings Aplication, 

Attendify

Najlepsze Eventowe App z 2017 roku zdaniem jury Eventex wpadło dla Attendify (US), które dalej działa i się rozwija. Jak mówi producent narzędzie zostało stworzone do budowania głębszych relacji z uczestnikami. Oprócz wszystkich cech jakie powyżej wymieniam posiada coś więcej. Otóż umożliwia stworzenie prywatnej sieci społecznościowej na eventach by zwiększać zaangażowanie uczestników. Prywatna sieć społeczna zachęca do swobodnej wymiany komunikacji w obrębie jednej grupy np. specjalistów – co daje dużą przewagę nad innymi tego typu aplikacjami.

Eventee

Eventee to czeska propozycja app mobilnego na event. Aplikacja dość łatwa w obsłudze, intuicyjna i wydajna aplikacja mobilna na wydarzenia. Podobnie jak poprzednie aplikacje wzmacnia poziom zaangażowania odbiorców na wydarzeniu. Możemy poprzez nią zadawać pytania na żywo, dostosowywać programy wg. sugestii uczestników i mieć na bieżąco informacje zwrotne. Intuicyjny program i interface ma wiele funkcji starannie dobranych i zaprojektowanych z myślą o użytkownikach. Agenda, informacje zwrotne na żywo, tworzenie sieci, wiadomości, integracja sieci społecznościowych i wiele innych tworzą w sumie bardzo dobrą mobilną aplikację eventową, która przyciąga blisko 70% bazy użytkowników na evencie. A wygląda tak:

Eventogy 

Aplikacja brytyjska Eventogy mocno rozbudowana. Pozwala nawet umawiać spotkania 1:1 w przestrzeni eventu. A poza tym w zasadzie posiada to samo, co wymieniłam wymienionych powyżej aplikacjach. Pozwala uczestnikom swobodnie przepływać po strumieniu eventowych atrakcji przez aplikację i zachęca do interakcji niemal na każdym etapie trwania wydarzenia.

Pathable

Amerykańskie kombo – nie app’ka. Śmiga na telefonie, buduje strony, ma systemy do przeprowadzania grywalizacji z uczestnikami, ma platformę do zrobienia przewodnika po mieście wraz z rekomendacjami, gdzie np. zjeść. Posiada możliwość wymiany doświadczeń na wirtualnym forum. No i na koniec dodam, że aplikacja ma skaner kodów QR wykorzystywany m.in. przy rejestracjach, śledzenia trajektorii zwiedzania wystaw, pobierania leadów czy grywalizacji. Aplikacja dla odważnych. Jeszcze nie przetestowałam, ale nabrałam apetytu…#Pathable

Wydarzenie XXI wieku musi mieć silne fundamenty. Powinno być skuteczne, przyjemne, a przede wszystkim angażujące, a w tym może pomóc technologia. Zwiedzajcie więc ze mną i dzielcie się swoimi odkryciami. A jeśli drążycie temat aplikacji to kolejne typy czekają w kolejce na testy! Wybierzcie sami swojego golden app i dajcie znać co rządzi!

Pozdrawiam cieplutko (& eventowo-hardcorowo)
Aga

Ps. Radkowi K. ogromne dziękuję za solidne fundamenty pod ten artykuł i gruntowny research. Bez Ciebie by tej porcji inspiracji nie było! Ludzkość eventowa jest Ci wdzięczna!

JOIN THE DISCUSSION