fbpx

2020 rok to dla wielu rok zmian. W branży eventowej to rok strat. Przebranżowienie czy przekwalifikowanie się jest wizją wielu przedsiębiorców szczególnie dotkniętych pandemią. Dziś podcast trochę o tym – jak udało się przenieść mój biznes do świata online. Rozmawia ze mną Joanna Janowicz – Couch, trener biznesu, obserwator sceny eventowej.

Żadna książka, żadna konferencja i żadne doświadczenia z zarządzania firmą nie mogły nas przygotować na uderzenie związane z pandemią. Niewidzialna siła wstała i zgasiła nam światło pozostawiając nas w ciemnościach, zamknięciu i poczuciu beznadziejności. Ale część z nas znalazła świeczkę w jednej z szufladek i mogła ją na nowo odpalić. Kto taki? :

  1. Jedna z moich serdecznych znajomych z Krakowa,  posiadająca dużą agencją DMC, piecze torty dla przyjaciół i ich znajomych zamiast – na szczęście to kocha i nie straszne jej było chwilowe przełączenie. Biznes się tak jej rozkołysał, że swoją własną kuchnię wydzieliła do zadań pod zlecenia i zgłosiła swoją kuchnię do sanepidu.
  2. Jeden z bardziej znanych polskich Cover Band’ów. Ich numery potrafiły roztańczyć nawet najbardziej oporną publiczność i nie sposób było siedzieć przy ich rytmach… a dziś? Solista otworzył firmę sprzątającą. W grudniu zaczął zarabiać. Poznał nową przestrzeń, która pewnie będzie jego poduszką powietrzną na wypadek gdyby covid trwał dłużej lub wracał regularnie.
  3. Czytając podsumowania z rynku wiele agencji przełączyło się do świata online. Firmy techniczne postawiły studia i sprzęt na nowo mógł zacząć pracować. Dziś, można powiedzieć, że rynek jest nasycony. Przestrzeń do grania ze studia ma dużo szanujących się agencji, firm technicznych a nawet hoteli.
  4. Mój ulubiony DJ handluje światłowodami i bateriami słonecznymi. 🙂

A Ty jakie znasz przykłady ze swojego środowiska? O przebranżawianiu dziś będzie podcast.

Z tego podcastu zainspirujesz się i dowiesz się jak zarządzać:  

  • procesem zmiany,  jak go możesz  wdrożyć na czas pandemii,
  • odwagą, której nam wszystkim momentami brakuje w tak trudnej rzeczywistości
  • wątpliwościami, z przyzwyczajeniami i z tym co mamy w kapitale doświadczeń.

Zapraszam do tej niezwykle ciekawej opowieści:

Można pobrać ten odcinek klikając POBIERZ lub posłuchać go na iTunes, na Spotify i na Podcast Addict na ANDROID wyszukując Eventową Blogerkę w podcastach.

Skorzystaj z tego chaosu – w chaosie zawsze jest szansa!

Kilka rzeczy jakie powinniśmy zrobić w obecnym czasie:
  • Warto ten czas wykorzystać na odezwanie się do naszych klientów – część z nich jest onieśmielona w obliczu strat jakie ponieśliśmy i zwyczajnie wręcz niektórzy boją się do nas odezwać. Spróbuj się odezwać pierwszy!
  • Odświeżmy oferty. Sprawdźmy, gdzie jest nasze najbliższe studio wirtualne. Pierwsze eventy z jakimi będziemy mogli funkcjonować nadal będą zdalne i w ograniczonej ilości gości.
  • Odezwijmy się do naszych podwykonawców – sprawdźmy co robią. Ciekawość tylko skróci dystans a może będziesz mógł dołączyć do jakiegoś cennego projektu?

Życzę Wam samych najlepszych wyborów zmian w 2021! Niech to będzie Wasz Rok! Wchodzimy w odmrożenie (I hope). Najpierw hotele, potem catering i MY. Na koniec mam dla Was jedną myśl:

Biznes to zbiór ciągle zmieniających się ludzkich relacji i zależności… gdzieś tam pomiędzy naszymi kontaktami są nasze potrzeby, nasze pragnienia,  nasze uczucia, umiejętności i kontakty. Biznes jest tym, co tworzymy. Teraz go ukształtujemy na nowo. Zresetujmy nasze umysły i będziemy służyć na nowo tym, co tej pomocy potrzebują. Trzymam kciuki za każdego z Was. 

Aga

Ps. Warto zajrzeć do kilka starszych wpisów i podcastów : CSR – czyli jak pomagać zawodowo lub prywatnie oraz wirtualne platformy 2D i 3D jakie warto poznać.

ps2. robię wirtualną estudniówkę na platformie Avatarland i chętnie bym pogadała z jakimiś podwykonawcami, którzy mieliby chęć i energię na włączenie się w zabawę z młodzieżą maturalną 26.02. – dajcie znać na @!

 

JOIN THE DISCUSSION