fbpx

Kadłub statku, piraci, liny, palmy, piaszczyste plaże. Gdzieś na strefie duża, kolorowa papuga witająca małych gości.  Pretendenci na  korsarzy mają okazję przeżyć swoją pierwszą piracką przygodę. Rekruci są przyjmowani od 4 do 12tu lat i wedle zasady na pokład wchodzą już bez rodziców. Tu profesjonalnie przygotowana piracka kadra animatorów zajmie się każdym nowym kadetem. Ahoj marynarze – przygoda czeka Was! Taki event w Centrum Handlowym to już wyższy poziom wtajemniczenia!

Punkt pierwszy – rozpoznanie terenu

Na początek – odwiedzamy piracką garderobę. Dziewczynki wkładają pasiaste żeglarskie sukienki, chłopcy lniane koszule przewiązane sznureczkiem. Manewr przebierania jest celowy dla integracji dziecka ze strefą. Daje im poczucie bycia jednością z całą piracką scenografią. Stąd drewnianym mostkiem udajemy się do kolejnej stacji. To kajuta kapitana, w którym jest zainscenizowany pokój zagadek dla dzieci. Wielki świetlisty globus dodaje klimatu. Tu żeglarze mają zdobyć pięć kluczowych kart, które ułożone w odpowiedniej kolejności wskażą im drogę do ukrytego skarbu.

Pełna naprzód na zabawę!

W ciężkiej, drewnianej skrzyni dzieci znajdują drogocenny skarb. To Czapka Pirata – nieodłączny atrybut  każdego wilka morskiego. Za chwile każdy ją sobie udekoruje symboliczną czaszką lub innymi żeglarskimi symbolami. To tu możemy się wystylizować na prawdziwych żeglarzy, a swoje ramiona przyozdobić zabawnymi tatuażami.

Strefa pełna interaktywnych zabaw

Po pełnej pirackiej stylizacji pora rozpocząć szkolenie z węzłów. Dzieci pod okiem żeglarskich adiutantów uczą się trzech węzłów by zdobyć odznakę prawdziwego żeglarza. Wszystkie rodzaje są wyeksponowane na tablicy informacyjnej. Kiedy mali żeglarze opanują trudną sztukę węzłów, są proszeni o pokonanie ścieżki wiodącej przez zatokę pełną rekinów.

Tu najsłynniejszy z piratów, pilnuje poprawności wykonania zadania. Obserwuje też osiągnięcia w atrakcji mierzącej celność młodych marynarzy. Dzieci mają za zadanie rzucać ringiem do tablicy wypełnionej hakami. Dodatkowo mają okazję trafić specjalnym woreczkiem w ustawioną piramidę z puszek.

W pirackiej przygodzie nie brakuje też latarni morskiej, w której lektor czyta baśnie i morskie opowieści. Są stanowiska do kolorowanek pełne pirackich postaci oraz ukrytych syren, które wskazują drogę do kolejnych skarbów.  Tuż obok znajduje się specjalnie przygotowana strefa piaskownic z magicznym piaskiem kinetycznym, gdzie powstają morskie budowle.

Efekt wieńczy dzieło

Każde dziecko po przejściu pełnej pirackiej ścieżki otrzymuje dyplom pirata. Ja też go otrzymałam, bo byłam wczoraj osobiście na Pirackiej Wyspie – by sprawdzić, czy akcja nada się na kilka eventów plenerowych jakie są planowane w przyszłym roku. I przyznam, że urzekła mnie przepiękna scenografia, zachwycające, ciekawe atrakcje, i zachwyt dzieci biorących udział w tej zabawie.

Akcja z miasteczkiem pirackim trwa od 19 sierpnia do 29 sierpnia od 10:00 – 18:00. Warto sprawdzić osobiście, jak ona wygląda ten event w Centrum Handlowym Promenada w Warszawie. Miasteczko pirackie świetnie nadaje się jako atrakcja do innych galerii handlowych.

Kto za tym stoi?

Dla dzieci jest to świetna zabawa: inspiruje, edukuje i daje emocje, dzięki którym przygoda w centrum handlowym jest niebywałą gratką. Cieszę się, że w kategorii atrakcji Galerie Handlowe wreszcie celują w lepszą jakość. Dla tych którzy potrzebują Pirackiego Miasteczka polecam agencję, która ją stworzyła: Agencja Eventowa Studio MB z Bydgoszczy kontakt: lukasz.ukleja@studiomb.pl. To ich piąty event z cyklu projektów „Dziecko Królem Historii” realizowanych od 3 lat.

Dziękuję za zaproszenie, Piraci z Studio MB. I gratuluję super akcji – oby takich więcej w naszych miastach!

Ps. A o innych akcjach w Galeriach Handlowych pisałam już wcześniej – Eventy w Centrum Handlowym.

JOIN THE DISCUSSION

Comments

 • Marta 19 września 2019 at 23:33

  Znana jest może firma zajmująca się scenografią tego eventu?

  Reply
  • Agnieszka 22 września 2019 at 21:28

   To autorski projekt firmy Studio MB. Chyba warto się z nimi skontaktować.

   Reply