fbpx

Przed nami święto Dzień Kobiet. Hm…Szczerze? Lubię je. Bo zwykle pachnie, bo jest miło, bo jest ze słodkimi akcentami. Lubię – bo czuję jak fajnie jest być kobietą i jak fajnie w tym dniu mężczyźni się zachowują. Drodzy Panowie – jest różnica bycia Kobietą w Dzień Kobiet, niż na co dzień. Znam wszystkie argumenty, które przeciwko temu świętu wysuwacie.

Dzień Kobiet

Uwielbiam to święto bo: jest więcej powodów, aby o sobie przypomnieć, więcej powodów do uśmiechu, więcej powodów do zwrócenia na siebie uwagi. I nawet patrząc typowo handlowo pod aspekt Dnia Kobiet – warto chwycić za słuchawkę i dodzwonić się do Kobiet pracujących w korporacjach, i złożyć im zwyczajne „wszystkiego najlepszego”.   W moim odczuciu – to jeden powód więcej, aby uścisnąć kogoś – gdy zwykle nie ma powodów do ściskania. Kto w natłoku pracy nie jest w stanie zatrzymać się nad takim ciepłym i miłym świętem jak to? Dlatego też poniżej znajdziecie kilka lekkich inspiracji od moich znajomych i przyjaciół, którzy napisali mi czym akcentują Dzień Kobiet w swoim otoczeniu. 

 

Davide – Stadion Narodowy:

(…)  A ja co roku kupuję tulipany dla najbliższych koleżanek.

Andrzej – SBE:

Może skąpo ubrany, atrakcyjny Pan myjący okno po zewnętrznej stronie, wykrzykując: „Wszystkiego Najlepszego Drogie Panie” J?? A tak poważnie, to jestem zwolennikiem klasycznych rozwiązań w tym dniu, najczęściej wręczam małe, gustowne bukiety z tulipanów lub margaretek. Ewentualnie klasyka w bardziej słodkiej formie.

Jak zaskoczyć Kobietę (foto: Katarzyna Cegłowska)

Jak zaskoczyć Kobietę (foto: Katarzyna Cegłowska)

Mariusz – Prywatny Przedsiębiorca z sektora MiŚ:

Zaskoczyć można tylko czymś czego nie było w zeszłym roku. Jeżeli co roku jest kwiatek, to zaskoczenia nie będzie. Jeżeli natomiast np. grono męskie pierwszy raz w historii zmontuje mini kapelę i odegra sto lat w rytmie jazz, to trudno będzie pozbierać kobiety z parkietu. No i oczywiście karty podarunkowe, nawet jeśli nie zaskoczą, to ucieszą przeogromnie i wtedy po zakupach facet kobiety będzie zaskoczony że „znowu sobie coś kupiłaś!?”

Piotr, Sales Director’ dużej korporacji z branży FMCG:

Ja lubię wyzwania: polecam wręczyć ręcznie zrobione podarunki / laurki, poczęstować własnym wypiekiem lub zaprosić na obiadek zewnętrzny.

Spotkanie w miłym towarzystwie Kobiety uwielbiają!

Krzysztof – Fotograf

Jak myślisz, a ile by kosztowało wynajęcie na godzinę pani Kazimiery Szczuki do złożenia życzeń i wręczenia kwiatów w korporacji z okazji dnia kobiet?

Piotr, Sales & Event Manager lokacji

Pytanie o nagradzanie kobiet pracujących wcale nie jest takie łatwe do odpowiedzi bo korporacja korporacji nierówna. Wszystko uzależnione jest od tego jak na co dzień są traktowane osoby tam pracujące i czy da się je czymś zaskoczyć czy będzie to tylko kolejny bonus.

Girls w ogrodniczkach

Adam, Mind Progress Group

Dobra niespodzianka na dzień kobiet powinna zaskoczyć i najlepiej być efektem pracy całej męskiej części zespołu – uważa Adam, z Head of PR w Mind Progress Group. – Standardowy kwiatek może umilić czas, jednak niekoniecznie wzbudzi emocje. Czasami warto wykorzystać codzienne środowisko pracy do tego, aby przez zmianę elementu codziennych elementów zaskoczyć. Koleżankom z księgowości złożyć spersonalizowane życzenia w formie faktury, osobom działu z HR wysyłając wyjątkowe CV, a pracownikom działów marketingu targetując specjalną kampanię na facebooku. W Dniu Kobiet liczy się pasja. Pracując jeszcze w Aduma S.A. wspólnie przygotowaliśmy interaktywne prezentacje, w których każdy pan z teamu składał koleżankom interaktywne życzenia prezentowane na nośnikach typu multitouch.

Michał, Konferencje.pl

A skąd ja mam to niby wiedzieć?! Mam pomysł: nic im nie kupować, nie wspominać o tym, że jest dzień kobiet, pracować normalnie… to je powinno zaskoczyć ϑ Zresztą w dzisiejszym świecie, to już trochę niebezpieczne święto pod względem poprawności politycznej.

żołte tulipanki

Piotr, Student Event Management’u, Vistula University:

(…) Zaproszenie ich na zebranie gdzie szef podziękowałby za pracę i wkład w firmę i za ich oddanie.  Można było by dać upominki dla tych Pań, w postaci kuponów spa od firmy. Można też podarować kobietą prezenty plus zaoferować im że mogą wybrać sobie dowolne pięć dni wolnego  poza standardowymi dniami wolnego. Można też zorganizować wyjazd integracyjny dla wszystkich kobiet dobrym obiekcie ze SPA. Dużo można – tylko który pracodawca się na to odważy?

Nie trzeba być kobietą, aby poczuć odmienność takiego święta jak „Dzień Kobiet”. I tej poczucia odmienności, życzę Wam drogie Panie i Panowie w tegorocznych obchodach tegoż święta, już w najbliższą sobotę. 

Ściskam, Kobieco… Aga

A Woman - Aga Ciesielska

Ps. I dwa linki o kobietach ode mnie w prezencie dla Was, Drogie Panie (i Ku Inspiracji Panowie)

 1. Śmieszne cytaty kobiet
 2. Światowe Kobiety i ich dokonania

 

 

Zobacz też:

Eventowiec świetny, dobry czy dziwaczny: Czyli Eventowy Styl Życia.

Współcześni Kowboje – czyli Pomysł na Oryginalny Event

JOIN THE DISCUSSION

Comments

 • VIDEO w Eventach jest na wznoszącej. 17 lutego 2015 at 16:54

  […] Czym zaskoczyć w Dzień Kobiet ? […]

  Reply
 • Święta w domu czy na piaszczystej plaży? 19 lutego 2015 at 16:08

  […] Czym zaskoczyć w Dzień Kobiet ? […]

  Reply