fbpx

Bycie „eco” to światowy trend lub zwykła moda przyciągająca coraz wielu sympatyków. Eco event czyli eco meble, eco aranżacje, eco kuchnia, eco dodatki…Jaki jest więc ten nasz świat eco? Czy eco możemy zastosować w naszych realizacjach? Jeśli tak to w jaki sposób? O to dziś zapytam jednego z czołowych graczy w kategorii eco czyli Star Event.

Stworzyć strefę eco friendly

Wyobraźmy sobie wydarzenie w klimacie eco. Załóżmy, że nasz event organizujemy na pięknym, zielonym terenie z krótko przystrzyżoną, pięknie pachnącą trawą. Aranżacja  przestrzeni zostanie wkomponowana w naturę. Przywieziemy grilla, zamówimy eco meble, zbudowane z palet z miękkimi zielonymi poduszkami, całość uzupełnimy bielonymi ściankami ze skrzynek, w których postawimy doniczki z ziołami i kwiatami. Ekologiczny charakter naszej scenografii wzmocnimy snopkami siana. Goście wypoczywający na meblach z palet skosztują soczystych jabłek ustawionych w skrzynkach wypełnionymi również gruszkami i winogronami, które dadzą naturalny koloryt i wzmocnią eco charakter eventu.

 

W stronę eco…  

Na nasz event przybywają goście. Wygodne strefy wypoczynku sprzyjają konwersacjom. Jeśli szukacie przykładów na ciekawe dopełnienie eco stoiska poniżej macie przykład jak w ciekawy sposób można je zaaranżować. Ciepły kolor drewna, ścianki z palet, eco torby na gifty to tylko kilka akcentów, które można wykorzystać. Do tak przygotowanej ekspozycji pasują soczyste owoce serwowane wraz z mrożoną, limonkową lemoniadą…

Naturalnie znajdziesz eco-atrakcje….

W świecie ekologicznym atrakcje nasuwają się same… Sprzątanie świata, sadzenie lasów, budowanie placów zabaw. Można pójść dalej i zaproponować gościom warsztaty gotowania z naturalnych, lokalnych produktów, testowanie wina, warsztaty rzeźbiarskie, stacje do masażu i kilka hamaków dla tych kochających wiosenne oderwanie. Niech czują połączenie natury z ich duszą. Niech woń drzewa porwie ich dalej i zaszczepi miłość do natury na dłużej.

Eco kuchnia

Kulinarna przygoda nie musi się kończyć na tradycyjnym, ciężkostrawnym grillu. Lato jest pełne alternatyw – świeże i pachnące owoce, zdrowe smootie, schłodzoną lemoniadę, przepyszne ciasta domowej roboty. Pozwólmy naszym partnerom scenograficznym pobawić się wątkiem eco również na naszych stołach, a stworzą takie cuda jak te niżej…Chrupiąca bagietka, do tego kawałek białego sera, regionalne dżemy, kompoty – to wszystko co nasze babcie przyrządzały nam na wakacjach.

Czy można chcieć więcej? Naturalnie, że można ! Od tego jest Star Event.

 

EVENTOWA BLOGERKA: Mateusz jesteście eco mocni w eco rozwiązaniach. Star event ma coraz większy wachlarz swoich mebli z drewna. Opowiedz nam skąd przyszedł pomysł na biznes w stylu eco?

Mateusz Stawczyk: Biznes w stylu eko wyszedł trochę z naszego stylu życia. W bycie eko wchodzi każde działanie, w które się angażujemy: oszczędne używanie materiałów i energii, efektywne zaplanowanie logistyki, a także odpowiednie wyszkolenie naszej drużyny. Jesteśmy eco na co dzień i chcieliśmy stworzyć firmę w której standardy pracy w naszej branży będą się rozwijały w stronę eco. Mając głęboko na uwadze te doświadczenia z polskiego świata eventów powstał Star Event.

EB: Pamiętacie swoją pierwszą realizację?

MS: Jako naszą pierwszą realizację można uznać serię eventów, które obsługiwaliśmy w warszawskich  centrach handlowych w 2015 roku. Dla jednego z naszych klientów przygotowaliśmy strefy wypoczynku z eco mebli, na których można było zapoznać się z produktami tejże firmy. Codziennie tysiące osób odwiedzały to miejsce. Eventy były zakończone wielkim zadowoleniem klienta co zaowocowało dalszą współpracą i dla niego przygotowaliśmy kolejne w innych miastach.  

EB: A jaki był Wasz najbardziej zwariowany projekt?

MS: Jednym z najbardziej zapamiętanych moich projektów miał miejsce latem 2016 roku. Było to dość nietypowe doświadczenie ze względu na wybór grupy docelowej. Na Stadionie Energa w Gdańsku przygotowaliśmy kilka stref wypoczynku. Łącznie było to ponad 300 miejsc siedzących. Zasiadły na nich dzieci w wieku od 9 do 12 lat, uczestnicy pewnego ogólnopolskiego konkursu. Było to dla nas nowe wyzwanie, bo musieliśmy dopasować wysokość mebli do tych najmniejszych milusińskich. Ale wszystko się udało – dzieci były zachwycone, a my szczęśliwi że sprostaliśmy wymogom klienta.

EB: Czy eco meble faktycznie są uniwersalne i pasują zarówno na event dla dzieci, pracowników każdego szczebla bez względu na płeć, wiek, etc?

MS: Przeglądając nasze poprzednie realizacji można dojść do kilku wniosków. Jednym z nich jest to, że nasze meble i rozwiązania wyglądają dobrze na imprezach zarówno małych i dużych. Jak wspomniałem wcześniej mamy na swoim koncie imprezy na kilkaset osób, ale również aranżowaliśmy wesela, prywatne garden party oraz imprezy firmowe, czyli te bardziej kameralne wydarzenia. Eco meble dają nam niebywałą elastyczność zachowując przy tym swoistą naturalność.

EB: Jakie rozwiązania są najpopularniejsze?

MS: Największą zaletą naszych mebli jest ich modułowość i możliwość różnych konfiguracji w przestrzeni eventów. I te cieszą się największym zainteresowaniem. Dodatkowo świetnie sprawdzają się nasze akcesoria, m.in między innymi namiot Star, który sprawdza się w każdych warunkach pogodowych a jednocześnie robi dobre wrażenie na uczestnikach eventów.

EB: A co z nowościami na rynku eco?

MS: Jeden z najświeższych projektów, nad którym pracowaliśmy to stworzenie linii z mebli naturalnych – drewnianych. Nazwaliśmy go hasłem: „STAR EVENT. NATURALNIE”. Te meble, podkreślają szlachetność surowca i piękno drewna z których są zrobione. Jako pierwsi na rynku poszliśmy za jeszcze bardziej ekologicznym rozwiązaniem. A mianowicie – nie pokrywamy drewna farbą. Kolor żywego drewna jest naszym zdaniem najpełniejszym wyrazem piękna i najbardziej uniwersalnym do zastosowań przestrzeni eventowych.

EB: Eco dla wielu osób kojarzy się z wysoką ceną, jak jest w rzeczywistości?

MS: Faktycznie produkty ręcznej roboty – zwykle są droższe od tych standardowych z masowej produkcji. W naszej firmie stawki za wypożyczenie mebli jest preferencyjna cenowo. Zależy nam, żeby każdy event dobrze wypadł a także na lojalności i pozyskiwaniu klientów powracających. Dlatego też wykonujemy zlecenia zarówno pod małe jak i duże wydarzenia dając naszym klientom poczucie dostępności i elastyczności cenowej.

EB: Najkrótszy termin jaki mieliście na realizacje? 

MS: Takich projektów z krótkim terminem realizacji jest dość sporo. Ten najkrótszy to zaledwie 5 godzin od telefonu od klienta. Tuż przed rozpoczęciem targów modowych w warszawskim SoHo musieliśmy w kilka godzin zaprojektować i przygotować stoisko. Wszystko się udało na czas. A klientem była jedna z czołowych polskich marek która chętnie do nas powraca przy kolejnych realizacjach.

EB: Mateusz dziękuję za rozmowę i życzę Wam wielu wyzwań w przestrzeni eco i wielu powracających klientów.

MS. Dziękuję!

Zakładam że po tym artykule nabierzecie ochoty na częstsze eco eventy. A w kategorii meble i aranżacje stoisk – spokojnie mogę polecić mojego rozmówcę ze Star Event. Solidny partner.

Eventowa Blogerka

  

JOIN THE DISCUSSION