fbpx

[nls_theme2]

Moda na bycie EKO i FIT z impetem wkroczyła w nasze życie. Świeża, zdrowa żywność, segregacja śmieci, naturalne materiały, aktywność fizyczna, rower zamiast samochodu te rzeczy stają się coraz ważniejsze, nawet dla firm. Sprawdźmy czy jest przestrzeń na eko event  czy fit!

Moda na Green, Fit, Eko eventy zyskuje na popularności. Integracja w tym duchu jest coraz częściej myślą przewodnią organizowanego wydarzenia. I jeśli nie będziemy traktować ekologii i zdrowego stylu życia jak mody, a podejdziemy do nich bardziej racjonalnie za kilka lat już nikogo mogą stać się codziennością.

eventy zielone

EKO, FIT EVENT MANAGER

Co powinniśmy wiedzieć zanim zaproponujemy klientowi wydarzenie tego typu? Przede wszystkim to, że musi być ono zorganizowane zgodnie z pewnymi zasadami. Po pierwsze z poszanowaniem ochrony środowiska i propagując ekologiczne zachowania, które jednocześnie są doskonałym sposobem na zintegrowanie zespołu. Po drugie w duchu aktywnego wypoczynku, z dobrą, lekką kuchnią. Takie interakcje dają podwójny efekt: budują zespół oraz pozytywny wizerunek firmy.

Co dalej? Spotkanie powinno być w miejscu słynącym ze swojej ekologiczności. Menu? Lekkie potrawy z naturalnych składników, najlepiej od lokalnych dostawców. A dla większego zaskoczenia uczestnicy mogą zjeść talerze. Oczywiście nie namawiam do łamania zębów na porcelanie. Wystarczą eko-naczynia, jadalne, zrobione z otrębów.

Pojemniki zachęcające do wywalania śmieci na EURO 2012 w Polsce

Pojemniki zachęcające do wywalania śmieci na EURO 2012 w Polsce

KNOW-HOW

Na „zielonych eventach”, które zdarza mi się organizować dominuje przyroda, aktywność fizyczna, dbanie o zdrowie uczestników, ich rozwój duchowy i fizyczny. Niektóre imprezy są bardzo trudnym sprawdzianem dla uczestników. Większość żyje, bowiem w świecie konsumpcjonizmu i tego typu wrażenia są dla nich szokiem. Czasem klient stawia warunki np. ograniczamy papier, staramy się by po evencie pozostało jak najmniej śmieci, wykorzystujemy na maxa dostępność ekologicznych materiałów. Dajemy przykład, pokazujemy innym, ze można i staramy się zarazić uczestników byciem EKO lub/i FIT. Zapominamy o dobrym jedzeniu? Wcale nie! Wystarczy zatrudnić specjalistów z doświadczeniem i niebanalną ofertą np. z menu wegańskim, wegetariańskim, bezglutenowym, bezcukrowym lub opartym na ekologicznych produktach. Dobrze, jeśli firma, którą decydujemy się zatrudnić posiada też atrakcje, które możemy wykorzystać. Co mam ba myśli? Na przykład tematyczne stroje kelnerskie wpisujące się w Eko charakter eventu, czy wcześniej wspomniane naczynia z otrębów.

EKO Eventy

GRASZ W ZIELONE I ZDROWE, CZYLI W CO?

No właśnie, co czeka na uczestników zielonych imprez? W ciągu ostatnich kilku lat widziałam sporo. Np. wyjazd, na którym jedną z aktywności jest udział w Sprzątaniu Świata lub sadzenie drzew, które faktycznie dają wiele satysfakcji. Gadżety? Torby wielorazowego użytku na zakupy, energooszczędne żarówki, nasiona kwiatów i warzyw.

Organizuje się też warsztaty rodzinne np. wspólne budowanie i zakładanie budek lęgowych dla ptaków na wyznaczonym terenie.  A dla dorosłych system szkoleń np. z zakresu gospodarki odpadami oraz chemikaliami, koniecznie w Eko-miejscu.

Co jeszcze? Spotkania z trenerami, którzy są główną gwiazdą eventów. Konsultacje z dietetykiem, do którego nigdy nie mamy czasu się wybrać, bo pracujemy. Kurs zdrowego gotowania i nauka tworzenia menu, które przypadnie do gustu nawet najbardziej opornym. Długo, by wymieniać….

FIT EVENT

ZIELONE ZYSKI DLA FIRM

Dlaczego warto? Jaka będzie wartość dodana takiego eventu? Firma zbuduje pozytywny wizerunek, nie tylko w oczach klientów i pracowników, ale też partnerów biznesowych i inwestorów. Co jeszcze? Na pewno zyska zaufanie i lojalność tzw. grupy docelowej, zwiększy zainteresowanie inwestorów, a pracownicy poczują się zadowoleni i usatysfakcjonowani. Zobaczą, że uczestniczą w czymś, co ma sens, co w jakimś stopniu buduje świat i sprawia, że jest lepszy i ma kolor zielony.

Pozdrawiam Was zielono!

Eventowa Blogerka

Ps. Jeżeli szukasz mebli eko mogę polecić Ci katalog mebli z StarEvent. Ta wypożyczania mebli eventowych z Warszawy  posiada sprawdzone meble i dobrą obsługę – dostawca godny zaufania, którego mogę spokojnie Ci rekomendować. Wypożyczania mebli eventowych z Warszawy.

JOIN THE DISCUSSION