fbpx

Ciekawią Cię aktualne zarobki Event Managera? Co pokazują dostępne na rynku badania, sondaże i raporty? Dziś kilka szczegółów. W ciągu ostatnich kilku lat zarobki w branży eventowej poszły w górę i to nawet o kilkaset złotych. Pensje Event Managerów zależą od kilku czynników – stażu pracy, wykształcenia, wielkości firmy czy województwa. Jednak, czy mimo wszystko, z roku na rok za pracę eventowców płaci się więcej?

Biorąc pod uwagę zarobki Event Managerów trzeba przyznać, że do świata jeszcze nam daleko. I chociaż rynek branży eventowej rozwija się prężnie to wzrost zarobków aż tak prężny nie był. Wydaje się jednak, że coś drgnęło. Eventowców zaczyna się traktować poważnie, a za ich pracę firmy chcą płacić więcej. Być może wpływ na to ma również sytuacja na rynku pracy, gdy specjalista zajmujący się organizacją eventów jest obecnie kandydatem na wagę złota. Co więcej, w dobie licznych „ekspertów od eventów”, którzy nie zawsze posiadają solidną wiedzę popartą doświadczeniem, docenia się „prawdziwe perełki”.

 

Event manager zarobi więcej

Obecnie zarabiamy więcej w porównaniu do 2017 r., gdy sprawdzałam dla Was płace w branży eventowej – Ile zarabia Event Manager w Polsce? Miesięczne wynagrodzenie na stanowisku Event Managera wynosi teraz 4 540 PLN brutto, czyli o 552 PLN brutto więcej niż w 2017 r.  Dwa lata temu, co drugi Event Manager otrzymywał pensję od 3 065 PLN do 6 000 PLN, w 2019 r. ten przedział zaczyna się od 3 700 PLN a kończy na 6 130 PLN.

25% najgorzej wynagradzanych Event Managerów zarabia obecnie poniżej 3 700 PLN brutto, w 2017 ta kwota wynosiła poniżej 3 065 PLN brutto. Najwyższe zarobki również poszły w górę, jednak nie tak dynamicznie jak te niższe. W 2019 r. grupa 25% najlepiej opłacanych Event Managerów może liczyć na wynagrodzenie powyżej 6 130 PLN brutto, w 2017 r. powyżej 6 000 PLN brutto. Natomiast raport portalu pracuj.pl podaje, że w tym roku przeciętne wynagrodzenie osoby pracującej na stanowisku Event Managera wynosi 8 000 zł i jest o 3 300 zł wyższe od przeciętnego wynagrodzenia w Polsce.

Praca na umowę z benefitami

62% osób zatrudnionych na stanowisku Event Managera pracuje na podstawie umowy o pracę. 8% organizatorów wydarzeń otrzymuje premię co miesiąc, ta typowa ma wielkość 15% miesięcznych zarobków całkowitych. Jakąkolwiek premię otrzymuje 59% Event Managerów. Najczęściej przyznawanym benefitem na stanowisku Event Manager jest dofinansowanie zajęć sportowych, dostępność tego pozapłacowego dodatku deklaruje ponad 33% osób. Kolejne miejsca zajmuje prywatna opieka medyczna – otrzymuje ją 31% Event Managerów i służbowy telefon do celów prywatnych, który od pracodawcy otrzymuje 28% eventowców.

Jedno się nie zmieniło. We wszystkich badaniach branży eventowej, analizujących m.in. płeć Event Managerów, na tych stanowiskach przeważają kobiety, a te stanowią od 59% do nawet 66% zatrudnionych.

Z ciekawą opinią podzielił się eks-event manager Seweryn u mnie na blogu, którą pozwolę sobie poniżej zacytować:

Otóż absolutnie zgadzam się z opinią że nasze zarobki są niedoszacowane. Nasza praca jest wymagająca, często wykonywana po godzinach, przy towarzyszącym stresie. Komunikowanie klientowi o charakterze naszej pracy, z pewnością powinno wybronić redukcję prowizji znajdujących się kosztorysach.  Super robota kosztuje super pieniądze.

Życzę Wam wysokich zarobków i dużo frajdy z tej pracy eventowej
Aga – Eventowa Blogerka

Źródła danych: goldenline.pl, pracuj.pl, Ogólnopolskie Badania Wynagrodzeń, wynagrodzenia.pl, pensje.net.

JOIN THE DISCUSSION

Comments

  • Sabina 28 czerwca 2019 at 21:48

    Hej! Zainteresowała mnie praca w eventach i zastanawiam się jakie studia są potrzebne do pracy np. w agencji eventowej. Wystarczą studia menadżerskie czy jest jakiś specjalny kierunek związany z organizacją eventów? A może wystarczą szkolenia i kursy różnego rodzaju?

    Reply