fbpx

Dziś nowości eventowe na jesień które znalazłam w naszej branży eventowej. Nadciąga pracowita jesień – stąd możliwe, że kilka moich typów wykorzystacie w swoich realizacjach. Zatem na co warto zwrócić uwagę tej jesieni?

 

Psychologiczny iluzjonista wnika w ludzkie umysły 

Na rynku dostawców eventowych pojawiła się bardzo ciekawa propozycja Łukasza Płoszajskiego. To polski mentalista, który jak nikt inny potrafi włamać się do ludzkiego umysłu i odgadywać myśli. Swoją pasję zaczął rozwijać w Łódzkiej Szkole Filmowej, 11 lat temu. Tam rozpoczął studia ludzkich zachowań, które później wzbogacił o studia kognitywne, a dziś zachwyca uczestników eventów swoim niebywałym talentem pod nazwą Haker Umysłu.

W wywiadach z dziennikarzami mówi, że sekret ukrywa się w między innymi w czytaniu mowy ciała. Idąc dalej – deklaruje, że doskonale zna się na mikroekspresji, posługuje się sugestią, komunikatami podprogowymi, a wręcz uprawia żonglerkę trikami powiązanymi z hipnozą. W rezultacie potrafi odgadnąć piny do kart kredytowych, numery w lotto, czy rysunki, które w myślach widzą uczestnicy jego eksperymentów.

Łukasz o swoich zdolnościach: Nie posiadam żadnych nadprzyrodzonych mocy ani w istnienie żadnych z nich nie wierzę. Czytanie w myślach polega na odgadywaniu intencji bez wypowiedzenia słów. Komunikacja niewerbalna stanowi ponad 55 % każdej wypowiedzi. Chodź każdemu z nas intuicja coś podpowiada – rzadko jej słuchamy. Nasze ciało wysyła wiele komunikatów i wiele z nich trafia również do naszej podświadomości bez udziału naszej uwagi. 

I chodź oferta jeszcze ciepła – jego talent już doświadczyło wiele firm na swoich wydarzeniach. W październiku pokaz zobaczy aż 1000 widzów. Jego pasję można podpatrywać na Youtube pod pseudonimem Haker Umysłu. Więcej możecie znaleźć na stronie www.lukaszploszajski.pl a jak się przyznacie że dzwonicie od Eventowej Blogerki – na pewno znajdzie się rabacik.

Mind Control – Sterowanie obiektami w grze przy pomocy fal mózgowych

Alpha Vision  Sp. z o. o. w tym roku uruchomiła ciekawy produkt na eventy w postaci innowacyjnej technologii sterowania grą za pomocą fal mózgowych pod nazwą Mind Control. System odczytuje stan aktywności fal mózgu graczy i przekazuje jego efekt w postaci ruchu danym obiektem. Za pomocą tej technologii możemy sprawdzić się poziom skupienia gracza, jego poziom rozluźnienia oraz moment mrugnięcia. Ci co szybko opanują system wygrywają – ich obiekty w grze poruszają się szybciej i sprawniej.

Alpha Vision stworzyła już gry opierające się na w których możemy poruszać na ekranie piłką, samochodem, płynącą motorówką czy lecącym samolotem.  W rezultacie im bardziej gracz koncentruje się na obiekcie tym bardziej jego obiekt nabiera prędkości na ekranie i wygrywa w rozgrywkach grupowych. Z dodatkowych efektów jakie możemy osiągnąć, są efekty wyzwalane mruganiem oczami. Owo mrugnięcie też jest aktywatorem ruchu obiektów w grze.   Na filmie zobaczycie, jak mrugnięcie wyzwala efekt podskakiwania piłki .

System posiada też możliwość rozbudowy o kontroler kinetyczny, który umożliwia  nam możliwość nadania kierunku ruchu danemu obiektowi, ruchem naszego ciała. Więcej dowiecie się o tutaj: http://www.alphavision.pl/mind-control-sterowanie-grami-za-pomoca-mysli-.html

Z Alpha Vision  współpracuję regularnie i cieszę się że rozbudowują swoje portfolio innowacyjnych produktów dla branży eventowych. Ich nieśmiertelny Human Joystick – nadal wywołuje śmiech u uczestników moich eventów. Krzysztof z Alpha Vision  przewidział rabat dla tych którzy przyznają się że dowiedzieli się o tej aplikacji ze stron Eventowej Blogerki. Stąd dzwońcie do niego i powołujcie się na mnie. Polecam też zajrzeć w ich bogatą bibliotekę usług na filmach zebranych na youtubie: AlphaVisionPolska

 

Jesienno-zimowe eventy pod namiotem stretch RHI

Pożegnanie lata nie oznacza końca eventów pod namiotem. Firma RHI – światowy lider w produkcji namiotów stretch przygotowała zestaw akcesoriów montowanych przy użyciu systemu Velcro, który zatrzymuje ciepło w namiocie nawet przy temperaturach -15, -20 stopni . W zestawach są  transparentne i pełne drzwi lub okna a także fartuch boczny, który izoluje dolną krawędź namiotu. Okna lub drzwi mogą mieć kształt większego lub mniejszego trójkąta. Dostępne są także szerokie panoramiczne okna w kształcie trapezu znakomite dla organizacji przyjęcia z widokiem. Przy takim zabezpieczeniu wystarczy tylko nagrzewnica lub parasole grzewcze wewnątrz i już niestraszny nam mróz, wiatr lub kilkucentymetrowa warstwa śniegu. Namioty jesienno zimowe ma już w swojej ofertcie Ukoo.pl.

Pozdrawiam Was serdecznie! O poprzednich nowościach pisałam o tutaj: Nowości Branży Eventowej 2017

Eventowa Blogerka

Ps. Wpis powstał na zasadach współpracy z Łukaszem Płoszajskim, Alpha Vision oraz Uko.pl.

Ps. do 22 września, trwa akcja – 20% zniżki dla prenumeraty magazynu Event Management którą znajdziecie klikając na zdjęcie. 

 

 

JOIN THE DISCUSSION