fbpx

Moi głodni wiedzy event managerowie i nie tylko… Oto wpis, o który poprosiła jedna z czytelniczek bloga, a mianowicie lista polskich blogów eventowych. Sama zaglądam w swoich inspiracjach do kilku z nich, cieszę oko projektami z „górnych półek budżetowych” i śledzę z ciekawością to co piszą moi koledzy po fachu. Warto dziś o nich wspomnieć bo robią dobrą robotę i na pewno mocno potrzebną światu i naszej branży eventowej. Zatem zaczynamy:

11 serwisów/blogów eventowych w Polsce – w kolejności alfabetycznej

Event Manager News http://eventmanagernews.pl/

Serwis zajmujący się wydawaniem internetowej publikacji Event Manager News. W niej każdego miesiąca można znaleźć wywiady, recenzje hoteli, restauracji, rekomendacje nowinek technologicznych i specjalistycznych. Na tej stronie można się dostać do ostatniego numeru i zapoznać się z tym co w trawie piszczy. Magazyn z całą pewnością wymaga dużo pracy – stąd wielce kibicuję całemu zespołowi redakcyjnemu Event Manager News. Na event manager news można też dowiedzieć się o dostępnych szkoleniach prowadzonych pod tą samą ekidą Event Manager Training Group.

Event Mapa: http://www.eventmapa.pl/

Serwis branżowy zajmujący się aktualnościami, nowinkami, gdzie zawsze na bieżąco znajdziemy tu informacje związane z nowymi podwykonawcami, wywiady, jest strefa ekspercka do której piszą różne autorytety, a także katalog podwykonawców. Jest co eksplorować.

Oczywiście Eventowa Blogerka EventowaBlogerka.pl <Selfie wpis>

Blisko 1 500 Unikalnych Użytkowników miesięcznie upodobało sobie przestrzeń moją plasując ten blog mam nadzieję w ścisłej czołówce nośników eventowych treści. Średni czas spędzany na stronie to blisko 2 minuty – czyli czytacie to co tu publikuję. Blisko 3 500 odsłon świadczy o tym, że eksplorujecie przeróżne wątki tematyczne. Znajdziemy tu treści przeróżne – głównie z pracy event managera – od poradników po wywiady eksperckie i czy relacje z wydarzeń. Jeżeli czegoś brakuje – ktoś ma potrzebę wiedzy eventowej – innej – proszę piszcie: aga@eventowablogerka.pl. No i cóż – dziękuję Wam za zaufanie, za to że zaglądacie, komentujecie, lajkujecie i dodajecie mi skrzydeł.

Eventualnie: http://www.eventualnie.com/

Blog eventowy koncentrujący się na idei networkingu i interakcji pomiędzy ludźmi na eventach. Autorka jest czynnym event managerem – jej uwagi niosą szereg doświadczeń, inspiracji jak wiązać ludzi we wspólne idee.

Inspektor Hotelowy: http://www.enjoyyourstay.pl/

Blog poświęcony hotelarstwu i podróżom. Autor recenzuje i rekomenduje hotele, przedstawia ciekawostki hotelarstwa, przeprowadza wywiady ze znanymi osobami i hotelarzami, a także relacjonuje swoje podróże. Praktyk związany z tematyką od lat 15-tu. Podoba mi się jego treść.

Konferencje.pl: http://www.konferencje.pl/

Serwis, z którego korzystam – wyszukując obiekty hotelarskie, w różnych regionach Polski. Sprytna wyszukiwarka – potrafi w kilku tysiącach obiektów wskazać te które mają odpowiednią liczbę noclegów, odpowiednio dużą salę konferencyjną czy te mające rekomendowane zaplecze. Oprócz tego dużo wiedzy dotyczącej obiektów i recenzje konferencji i zwiastuny nadchodzących wydarzeń.

Meeting Planner: http://www.meetingplanner.pl/

Meeting Planner wita mnie codziennie swoim newsletterem informując, kto właśnie wykonał jakąś super produkcję, dostarcza newsy o awansach i wszelkich nowinkach branżowych. To chyba największa instytucja łącząca świat event managerów ze światem klienckim. Dzięki załodze Meeting Plannera możemy spotykać się na wspólnych wyjazdach – study tour – zwiedzając miejsca, które zapraszają planistów z całej polski. Meeting Planner organizuje dla nas eventy, łączy świat podwykonawców ze światem planistów – rozdaje nagrody MP Power Awards i jest silnym ogniwem w branży eventowej. Każdy szanujący się event manager powinien zaglądać do świata Meeting Planner’a – bo tam są dobre kontakty. Dziś zobaczymy się z Meeting Plannerem na Kredytowej 6 – na kolejnym evencie dla nas – planistów.

MICE Poland http://www.micepoland.com.pl/

Jedyne pismo drukowane w Polsce opisujące aktualności i wydarzenia z branży MICE (eventowej). Publikacje dotyczące rynku eventów, konferencji, kongresów, incentive i podróży biznesowych. Case study … słowem wszystko co powinniśmy wiedzieć – na ich stronie www – można podejrzeć również aktualności branżowe.

Strefa Mice: http://strefamice.pl/

Blog o hotelarstwie, o przemyśle spotkań, o wydarzeniach już zrealizowanych i tych nadchodzących.

Świat Eventów: http://swiateventow.com/

To przede wszystkim Szkolenia Eventowe, obok tego powstaje blog, który ma na razie dość małą porcję materiału, ale zachęcają nowe oferty biura karier – z propozycjami pracy dla event managerów, a także księgarnia eventowa. Początki serwisu – ale kreacja zachęcająca.

Wojciech Liszka: http://wojciechliszka.pl/

Blog głównie o hotelarstwie – można się tu dowiedzieć jakie są obecnie trendy branży spotkań. Wojtek prowadzi badania w autorskim systemie Demand Outlook i publikuje w raportach na blogu – pokazując jak wyglądał w Polsce rynek spotkań w danym przedziale czasowym.

I tyle widzę w świecie eventów w Polsce. Szerzenie wiedzy w różnych źródłach na pewno dostarczy nam pełny obraz co się dzieje na rynku eventowym. Jeżeli coś/kogoś pominęłam – piszcie proszę w komentarzach na dole. Moje kolejne podejście, to będzie zestawienie  blogów eventowych na arenie międzynarodowej – których jest dużo więcej i są znacznie obszerniejsze niż te nasze krajowe. Ale też istnieją dłużej i rządzą się prawami innymi – na bardziej dojrzałych rynkach eventowych.

Pozdrawiam Was serdecznie! Dajcie znać w komentarzach co lubicie czytać i gdzie zaglądacie najczęściej.

Eventowa Blogerka

JOIN THE DISCUSSION

Comments

 • Karol Salawa 9 października 2016 at 10:09

  Wow! Wielkie dzięki za to zestawienie. Tematycznie chciałbym dorzucić mój blog o stoiskach eventowych http://stoiskotargowe.blogspot.com/?m=1

  Reply
 • Paulina 19 października 2016 at 11:21

  Świetne zestawienie 🙂 Tymczasem polecam jeszcze blog Violetty Hamerskiej – ekspertki z branży hotelarskiej: http://violettahamerska.pl/blog/ 🙂 Pozdrawiam!

  Reply
  • Agnieszka 22 października 2016 at 20:00

   Dzięki Paulinko za linka!

   Reply