fbpx

Dziennikarz, aktor, wokalista, pisarz, bloger, sportowiec, trener. Ważne by był znany, charyzmatyczny i pasował do kontekstu imprezy. W telewizji pracują na twarz i nazwisko. Popularność przynosi propozycje konferansjerki. Nie zawsze nasze wyobrażenie o nich i ich profesjonalnym podejściu do pracy jest zgodne z rzeczywistością. Są wśród nich „olewacze” i ci zaangażowani. Dziś o poszukiwaniu tej drugiej grupy, z którą faktycznie warto robić eventy.

 

Elita Konferansjerska

Występy ogólnopolskich gwiazd przed publicznością na zamkniętych imprezach firmowych dla jednych są obciachem dla innych pracą, którą wykonują z pietyzmem. Najpopularniejsi występują przynajmniej raz w tygodniu. I chociaż nie wiem jak wygląda obecnie kalendarz Grażyny Torbickiej, czy Macieja Stuhra to domyślam się, że pęka w szwach. Ci dwoje w parze z Danutą Stenką i Krystyną Czubówną potrafią nawiązać kontakt z publicznością, która ich lubi, bo potrafią zażartować i sprawić, że balon nadęcia pęknie, a my będziemy bawić się dobrze. Praca z nimi sprawia radość, cechuje ich profesjonalizm i brak gwiazdorzenia. Więcej o współpracy z Maćkiem Stuhrem dowiecie się m.in. od agencji artystycznej http://www.eskander.com.pl/, która pomoże Wam w kontakcie z Andrzejem Grabowskim, Kasią Pakosińską, Arturem Andrusem i Cezarym Pazurą. Z Grażyną Torbicką możecie skontaktować się przez agencję  http://showcentral.pl/. Krystyny Czubówny szukajcie na http://www.czubowna.pl/, Danuta Stenka współpracuje z agencją aktorską http://www.l-gwiazdy.pl/ tą samą, która pomoże w kontakcie z Kingą Preis, Arturem Żmijewskim i Tomaszem Kotem.

Maciej Stuhr

Maciej Stuhr

Sprawdzeni Konferansjerzy

Zgadzam się z każdym, kto powie, że telewizyjni prezenterzy bardzo dobrze odnajdują się na scenie eventów. Do tych, sprawdzonych i faktycznie „dających radę” zalicza się Marcin Prokop, Dorota Wellman, Zbyszek Urbański czy Olivier Janiak. Kilka z wymienionych osób znajdziecie w tej agencji http://www.agencjaface.com/, FACE ma na swoim „pokładzie” również inne, godne polecenia nazwiska: Macieja Dowbora, Agatę Młynarską, Beatę Tadlę i Kingę Baranowską.

Do wszechstronnie uzdolnionych i potrafiących poprowadzić mały event, warsztaty, dużą konferencję i kameralne spotkanie należą Agnieszka Maciąg i Beata Sadowska. Królem jest też Szymon MajewskiMarek Kondrat. Często „eksploatowane”, ale nadal posiadające ducha profesjonalizmu są także takie osobowości jak Adam Małysz, czy Joanna Brodzik. Agencja http://emaart.com.pl/ współpracuje m.in. z Szymonem.

scena z: Marcin Prokop, Szymon Hołownia, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

scena z: Marcin Prokop, Szymon Hołownia, SK:, , fot. Baranowski/AKPA

A gdy chcemy bezpośrednio…

Istnieje taka genialna grupa na facebooku: POLECAM i NIE POLECAM – platforma dla eventowców i nie tylko . Wpiszcie się tam – polecam, można tam znaleźć pomoc o dwolnej porze dnia i nocy. Tam możecie zawsze zapytać członków grupy kogo już mieli w roli Konferansjera, czy DUETU kto się sprawdził. Na grupie „siedzi” też tam z kilkaset podmiotów konferansjerskich. Jedyny problem jest w tym… że gdy ktoś szuka konferansjera… dostaje kilkadziesiąt nazwisk osób znanych i mniej znanych których inny ktoś rekomenduje. Ja po jednej próbie miałam prawdziwy „kociokwik” – kogo wybrać z tych propozycji. Dla mnie najmniej wiarygodni są tylko Ci, którzy rekomendują samych siebie…

Wybór według gustu

Gwiazdy wybiera się według dostępności albo gustów „prezesa”. Dyrektor marketingu uparł się na bardzo znaną piosenkarkę podczas pewnego eventu. Tłumaczyłam mu, że to zupełnie bez sensu, bo za jedną trzecią kwoty, której oczekiwała można mieć równie znaną aktorkę, która profesjonalnie poprowadzi całą imprezę, ale nie dał się przekonać. Tłumaczył, że zrobił sondaż wśród kolegów i wyszło na to, że piosenkarka jest najbardziej seksowną celebrytką. Niestety celebryta i chęć do pracy nie zawsze idą w parze. Wybór nie był trafny, panna miała 13-ty koncert tego tygodnia, albo katar i nie poszło lekko czy naturalnie. Dlatego zanim podejmiecie jakąkolwiek decyzję zastanówcie się dwa razy. Gdzie szukać konferansjerów już wiecie. A jak sprawdzić konferansjera? Pytać ludzi z branży, poprosić o youtube z wystąpienia, zapytać o referencje, które otrzymał – to w skrócie…Wybierzcie dobrze….bo inaczej event może okazać się nie dość dobry jak na tym niżej filmiku:

Dziękuję za każdy wzniesiony kciuk i każde udostępnienie pod wpisem Świetny program eventu który opublikowałam we wtorek. To wyraźny dla mnie sygnał, że case studies ma być więcej, tak? Piszcie do mnie i domagajcie się swoich tematów o których chcecie czytać. Pozwoli mi to rozpoznanie czego faktycznie potrzebujecie i o czym warto powiedzieć światu! Jestem dla Was i z góry dziękuję.

Pozdrawiam serdecznie!

Eventowa Blogerka

Ps. Temat konferansjerski był już na blogu lekko poruszany w wywiadzie ze Zbyszkiem Urbańskim. Można do niego wrócić pod tym linkiem.

Ps2. A pamiętacie to? Prezenter Eric Hartman i pamietne talk show, które chyba było ostatnim w jego karierze…

JOIN THE DISCUSSION