fbpx

 

Jakiś czas temu opublikowałam listę najciekawszych serwisów i blogów o eventach, incentive i  rynku mice (Można ją znaleźć o tutaj). W dzisiejszym wpisie chciałabym Cię zabrać w podróż po światowych blogach o eventach, zagranicznych serwisach, czy portalach. Tam, gdzie rynki są dojrzalsze, efektowniejsze i inspirujące pod wieloma względami. To moja tajna skarbnica eventowa. Sprawdź, czy wśród nich jest Twój ulubiony i podeślij mi swoją listę w komentarzu.

BizBash http://www.bizbash.com/

Amerykańskie źródło pomysłów eventowych nr 1. Prężnie działająca instytucja, zasypująca regularnie moją skrzynkę mailingową zaproszeniami do przejrzenia najnowszych wiadomości, zasobów, wywiadów, eventów z całego amerykańskiego świata pełnego profesjonalistów. Dużo zdjęć, krótkich postów, technologii, narzędzi. Sporo inspiracji dla naszego rynku. BizBash jest też autorem dużych publikacji z mnóstwem reklam, wywiadów i case study, które możecie online przestudiować o tutaj. Więcej materiałów dostępnych jest oczywiście po zalogowaniu. Odkryłam tu niedawno podcasty GatherGeeks, których słucham w chwilach, gdy sprzątam lub gotuję.

Event manager Bloghttp://www.eventmanagerblog.com/

Blog o fachurze naszym fachu Event Managerów ścigający się ze mną o palmę pierwszeństwa w wyszukiwarce Google. Autorem jest Julius Solaris – bloger, międzynarodowy mówca, pisarz i konsultant social media. Swoją blogerską platformę rozwija od kwietnia 2007 r., czyli znacznie dłużej od mojej 3-letniej „piaskownicy”. Event Manager blog kocham za fajną grafikę, dobre treści pisane przez wielu już copywriterów, nieszablonowe podejście do tematu. Rokrocznie publikuje rekomendację „10 Event Trends” – czyli zwiastuny najciekawszych trendów naszej eventowej przestrzeni, które mogą rozwinąć się w nadchodzącym roku. Dużo czasu poświęca analizie całej rzeszy programów w aplikacjach mobilnych wydając bezpłatne raporty do pobrania za darmo. To kopalnia darmowych ebooków, kompendiów, analiz. Bezsprzecznie jest to Święty Graal Eventowych Blogów na arenie międzynarodowej.

WiSH Outdoor Festival main stage 2013. Photo by Kevin Verkruijssen.

WiSH Outdoor Festival main stage 2013. Photo by Kevin Verkruijssen.

Event Industry News – https://www.eventindustrynews.co.uk/ 

Tu zaglądam kilka razy w tygodniu za sprawą częstych wpisów i alarmującego mnie RSS’a o ciągle to nowych artykułach. Wszechstronnie podchodzą redaktorzy do tematyki eventowej i wnikliwie opisują każdy nadesłany nam projekt case study. Dodam że to silne medium – Śledzi go średnio 47,000 unikalnych użytkowników dając oglądalność ok 683,000 miesięcznie.

Velvet Chainsaw – http://velvetchainsaw.com/

Blog Jeff’a Hurt’a. Jak już pisze to konkretnie. Od czasu do czasu lubię tu zaglądać.. Idee autora są innowacyjne czasem zdarza się, że ma inną perspektywę na przemysł zdarzeń. Niestety teraz nieco rzadziej publikuje, ale archiwum jest dość obszerne.

Równie fajny jest Blog Eventbrite: https://www.eventbrite.com/blog/

Kongres Magazinehttp://kongres-magazine.eu/

Elektroniczna wersja przepastnej lektury na temat eventów dużych, mniejszych I najmniejszych. Publikacje, co drugi dzień, dużo fajnej treści, można tu zatracić się na kilka kwadransów. Kongres Magazine wiedzie prym jako medium komunikacyjne na arenie międzynarodowej przemysłu spotkań. I miałam tu swoje pięć minut, kiedyś w opublikowanym wywiadzie, który znajdziecie pod tym linkiem

Techsytalk – http://techsytalk.com/

Blog Liz King o eventach, technice i całej strategii planowania. Mają swojego podcasta pod nazwą Techsytalk unscripted. Dzięki tym wywiadom, można dowiedzieć się sporo w temacie case study zagranicznych event managerów i ich podejścia do planowania wydarzeń. Lubię tu zaglądać. Szybko i na temat.

Tomorrowland main stage 2013. Photo by Rutger Geerling.

Tomorrowland main stage 2013. Photo by Rutger Geerling.

MeetingsNethttp://meetingsnet.com/

Chodź na pierwszy rzut oka szata graficzna tego portalu jest dość uboga, to zapewniam, że to bogate źródło tego, co może zachwycić event managerów. Dużo artykułów na każdy temat, galerie zdjęć, filmów i innych interaktywnych treści, skończywszy na studiach przypadku i innowacjach w pogoni za dzisiejszą techniką. Jest tu co czytać,– trzeba mieć tylko dużo czasu.

Meetings Conventions Magazine – http://www.meetings-conventions.com/

Serwis dla planistów incentive I strikte eventowych. Emitują pisemko Meetings Conventions Magazine. Portal jest nieco przytłaczający, ale znowu,  dla chcącego nic trudnego,  do pobrania dużo inspiracji i newsów ze świata hotelarskiego, incentive czy eventowego. Do tej samej kategorii pism zaliczyłabym również drukowane magazyny:

Meetings http://www.meetingsinternational.com/ oraz Smart Meetingshttp://www.smartmeetings.com/magazine

Sensation White Innerspace NYC 2012.

Sensation White Innerspace NYC 2012.

Blogowo-niszowo.

Dla spragnionych i chcących więcej podaję jeszcze kilka inspiracji, zerknijcie i zobaczcie, czy znajdziecie dla Was tam coś wartościowego:

Tomorrowland 2012. Photo by Rutger Geerling.

Tomorrowland 2012. Photo by Rutger Geerling.

Lekturę czas zacząć. Dziękuję, że jesteś, śledzisz i inspirujesz mnie mocno wzniesionymi w górę kciukami. Jeżeli znajdziesz jeszcze jakieś ciekawe pokłady eventowej wiedzy, umieść je proszę w komentarzu poniżej,  chętnie zbadam, co jeszcze światku warto przeczytać.

Życzę Wam przepięknego dnia i najpiękniejszych Andrzejek EVER!

Eventowa Blogerka

czarownica-eventowa-banerek

JOIN THE DISCUSSION

Comments

  • Adrian Kalecki 13 grudnia 2017 at 14:02

    Świetny spis! Dobrze być cały czas na bieżąco! 🙂

    _________________________________________________
    https://sauberlab.pl/

    Reply