fbpx

Podglądanie innych Event Managerów przy pracy to coś, co lubię najbardziej. Szczególnie, gdy wydarzenia, które organizują trzymają poziom i wzbudzają ogromne emocje. Tak też będzie w najbliższy weekend na lotnisku Poznań-Ławica, na którym odbędziesię Air Show 2018. Uwierzcie mi, że podniebne ewolucje to nie jedyne zaplanowane na to wydarzenie atrakcje.

 

Lubię eventy, które mogę rozłożyć na czynniki pierwsze, na ich realizację wpływa wiele zmiennych i obarczone są ryzykiem, którego nie da się przewidzieć. Zawsze trzymam kciuki za organizatorów takich wydarzeń, bo wiem jakim są dla nich wyzwaniem i ile nieprzespanych nocy mają za sobą. Dla mnie to mistrzowie drugiego planu, bez których to wydarzenie pewnie by się nie odbyło, a uczestnicy nie mogliby cieszyć się eventem wysokich lotów przepełnionym adrenaliną.

Co nas czeka?

Przygotowano aż 720 minut podniebnych pokazów, w których udział weźmie 80 statków powietrznych. Organizatorzy spodziewają się, że imprezę odwiedzi 80 tys. osób z całego świata.

Podniebne show rozpocznie defilada czynnych w służbie eskadr wojskowych z Sojuszu Północnoatlantyckiego, które są po raz pierwszy w Polsce w ramach szkolenia NATO Tiger Meet.

Członków tygrysich eskadr z Włoch, Hiszpanii, Czech, Holandii, Niemiec, Belgii, Węgier, Szwajcarii, Austrii, Francji, Wielkiej Brytanii, Grecji oraz Polski spotkacie osobiście na terenie lotniska. Będzie można zadawać lotnicze pytania i zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie. Ponadto pokazy skoczków spadochronowych oraz licznie utytułowanej już Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”. Dla miłośników szybkich lotów statki z Polskich Sił Powietrznych: MiG-29 (niedziela) oraz F-16 (Demo Tiger Team).

Niebiańskie ewolucje to nie jedyne zaplanowane atrakcje. Na płycie, na zwiedzających będą czekały plenerowe lekcje historii w różnych odsłonach. Ponad 230 rekonstruktorów zaprezentuje historyczne, wojskowe wyposażenie i podzieli się swoja wiedzą zapraszając uczestników do wspólnej zabawy.

Dla tych, którzy nie wiedzą. Poznań Air Show jest połączenim wszystkich elementów idealnego pikniku rodzinnego: swobodny dostęp do stref gastronomicznych, specjalna strefa aktywności dla najmłodszych, niepowtarzalna sposobność do przymierzenia stroju strażaka czy sprawdzenia wnętrza tajnego samochodu policji na stoiskach służb mundurowych, a w ramach relaksu widok błękitnego nieba usłanego statkami  powietrznymi,  w zupełnie nieziemskich konfiguracjach.

Ile to kosztuje?

Bilety na Poznań Air Show 2018 w przedsprzedaży są w cenie 25 zł na sobotę lub niedzielę. W dniu wydarzenia jednodniowe wejście kosztuje 32 zł, bilet rodzinny 25 zł.  300 zł jednodniowe bilety VIP. 6 zł za pojedynczy wstęp zapłacą osoby z Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny. Dzieci do lat 3 oraz osoby niepełnosprawne mają wstęp bezpłatny.

Kupując bilety w przedsprzedaży komunikację miejską na wydarzenie mamy za darmo. Uruchomione zostaną też dodatkowe linie tramwajowe: specjalna nr 31, która kursować będzie co 10 minut z dworca PKP na pętlę Ogrody oraz linie autobusowe nr 131, 132 i 133. Autobusy będą jeździć co 7 minut. Każdy kto wybierze się Kolejami Wielkopolskimi do Poznania, otrzyma na wykorzystanym bilecie jednorazowym okazjonalny stempel na stoisku nr 39, który uprawni do nieodpłatnego przejazdu powrotnego.

Przygotowane są też specjalne strefy: parking na lotnisku (wjazd od ul. Łobżenickiej) – bilet na parking wraz z biletem wstępu należy kupić w przedsprzedaży w cenie 80 zł; kolejny na Torze Poznań (wjazd ul. Wyścigowa) płatny 20 zł; parking Auchan Swadzim jest bezpłatny. Zwiedzającym zostanie udostępniony także parking rowerowy (cena 5 zł za rower) przy ul. Lotniczej.

Wszystkie szczegóły można znaleźć na www.poznanairshow.pl

Czekam na Wasze relacje, zdjęcia i wrażenia 🙂 !!!

Aga = Eventowa Blogerka

JOIN THE DISCUSSION