fbpx

Czym technologicznie i eventowo zaskoczy nas 2015? Czy znajdzie się coś co zachwyci naszych gości na wydarzeniach? Otóż na ostatniej edycji targów EIBTM w Barcelonie Organizatorzy pokazali kilka eventowych innowacji które może wkrótce być może przywędrują do Polski. Jaką mają funkcjonalność i w czym ułatwiają życie? Jakie to będą eventowe innowacje? Jak wpłyną na odbiór? 

Eventowe innowacje

Eventowe innowacje

Eventowe innowacje – Funkcja: Znajdź mnie

Wyobraź sobie wielką salę konferencyjną, a w niej 700 osób. Targi, na które dotrze tego jednego dnia 1 200 osób. A Ty chcesz wiedzieć gdzie masz iść, z kim jesteś umówiony, jak ktoś wygląda i jaki jest do niego kontakt – jeśli nie dostałeś jeszcze do niego wizytówki. Jest już odpowiedź – to SPOT ME! Małe urządzenie pokazujące Gdzie-Kto-Jest i Kto-Jest-kto – na konferencji/targach/sympozjach. To małe coś w przypominające telefon wskazuje ludziom drogę do swoich klientów, podwykonawców czy znajomych. Można im wysyłać wiadomości, można wymieniać się wirtualną wizytówką, można sprawdzić jak ją znaleźć w gąszczu stoisk. Co ciekawe śmieszny wydaje się fakt, że nie wymyślili tego producenci smartfonów ale producenci mobilnych aplikacji. Kupuję pomysł bo pomaga w dotarciu do celów konferencji: Do networkingu, edukacji, interakcji z publicznością, wzmocnieniu siły przekazu. Genialne! Więcej poniżej:

Gdzie Technologia zastępuje papier

App-ki to już realna rzeczywistość wydarzeń. Zastępują agendy, prezentacje, bio prelegentów. Dynamika aplikacji wskazuje, że papier już nigdy nie będzie tak trendy jak właśnie aplikacja w telefonie komórkowym stworzonym na potrzeby konferencji. I oby rynek wzrastał w tym temacie – bo nie ma lepszej formy zbudowania dynamicznych eventów. Wśród ruchu aplikacji zrodziło się coś takiego jak booth camp. Tu nie ma planu dnia konferencji. Program jest żywy. Tworzony przez uczestników. Oni zgłaszają tematy o których chcą rozmawiać i wątki którymi chcieliby wypełnić swój czas. Potem następuje pogrupowanie do obozów zainteresowań i wspólna burza umysłów. Ciekawy przerywnik podczas nudnych konferencji. Myślę że przy dobrej animacji można przeprowadzić i badania, tendencje rozmowu firm, zespołów czy projektów. Fajne.

Przekraczenie granic eventów

Wiele eventów jest już w live-streamingu. Źródle ścieżki video zarejestrowanej na wydarzeniu. Można do nich zajrzeć post factum. Osobiście zaglądam dużo na http://livestream.com/ – tam mam sporo interesujących materiałów z dziedziny spokań, wydarzeń, projektowania eventu. Włączam sobie co chcę i … prasuję. I wierzcie mi – mogę tak godzinami. To przekraczanie granic – będąc w domowych pieleszach. Albo w biurowej salce konferencyjnej. Streamujcie wydarzenia. Są chętni by do tego zaglądać nawet po konferencji. To nic nas więcej nie kosztuje. A wartość oferowana publiczności – jest nie do wycenienia. Jestem przekonana że liczba odwiedzających wydarzenie po – sięga kilkuset tysięcy. Takie jak na przykład Livestream EIBTM i wszystkie jego prelekcje.   

Dron na evencie raz jeszcze

O dronach na eventach już pisałam uprzednio. Tutaj: http://blog.agaciesielska.pl/dron-evencie/. Wchodzi coś teraz co może naszą przestrzeń nad głowami porządnie zaśmiecić. Wyobraźmy sobie że pod koniec 2015 przed każdym spektaklem teatralnym usłyszymy zapowiedźdla Państwa komfortu i bezpieczeństwa artystów, prosimy o wyłączenie telefonów komórkowych i opuszczenie dronów„. Tak to nie jest wcale tak odległe. „Selfie” idzie dalej. Nanodrony mieszczą się do kieszeni, wznoszą na 30 metrów i pomogą Ci zrobić sobie niezapomniane zdjęcia. Chodzi oczywiście o coraz popularniejsze miniaturowe drony, którymi można sterować przy pomocy telefonu. „Selfie” nad urwistym klifem, zdjęcia z lotu ptaka naszych popisów na rowerze – teraz to nie problem. Jak sobie radzą nanodrony i kogo będzie na nie stać, sprawdził Łukasz Kisłow.Chce zdjęcie z powietrza dzięki nano-dronom. O tym więcej napisano tutaj – warto zajrzeć. Dlaczego nie? Może to będzie nowy wschodzący trend na najbliższy rok? Zobaczymy. http://fakty.tvn24.pl/fakty-ekstra,52/klasyczne-selfie-to-przezytek-nadchodzi-era-nanodronow,503593.html

Jaka jest przyszłość? Nikt nie wie… Nawigacja GPS wewnątrz budynków – tak jak na SPOT me?. Czy też  technologia zaszyta w Twoim ubraniu. Zaczęło się od google okularów które miały zrewolucjonować rynek nawigacji. Niestety coś tam nie wyszło. Teraz są smart zegarki. I fakt faktem nie musimy sięgać do komputera, czy komórki – mamy coś pod ręką. Technologie i ich rozwój nabrały pewnego przesycenia. Teraz dobra innowacja rodzi się z potrzeby klienta. (#dobra_innowacja). Z tego czego potrzebuje świat i co nam poprawi życie w codziennych obowiązkach. Zapraszam do dzielenia się nowinkami. Zarażajmy się na wzajem. Dzielenie się wiedzą jest sexi, prawda? Czekam na Wasze opinie, maile, znajdy.

Pozdrawiam serdecznie, Wasza Szczerze Oddana Eventowa Bloggerka

Aga

Efekt światła w eventach

Eventowa gratka o światowym poziomie – Targi eventowe ShowTech, Berlin 2013

JOIN THE DISCUSSION

Comments

 • Eventowa Kontrola Czasu – Eventowa Bloggerka 20 stycznia 2015 at 13:13

  […] O innych trendach na 2014 możesz się dowiedzieć pod linkiem: http://blog.agaciesielska.pl/eventowe_innowacje_na_2015/  . O innych ciekawych narzędziach – będę jeszcze pisała. Jakiś czas temu było też […]

  Reply
 • Corinna 18 maja 2015 at 13:48

  I have fun with, lead to I found exactly what I used to be looikng for. You have ended my 4 day long hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye

  Reply
 • Hosting 3 listopada 2016 at 11:53

  W zwiazku z coraz bardziej profesjonalnym, a co za tym idzie skutecznym wykorzystaniem eventow jako narzedzia zarowno HR-owego, jak i marketingowego oraz dobra koniunktura na rynku, powinien to byc dobry rok dla branzy, z wieksza liczba duzych, wysokobudzetowych wydarzen.

  Reply
  • Agnieszka 9 listopada 2016 at 19:00

   A jaki był dla Ciebie? Dobry? Średni? Słaby?
   Dzięki za komentarz!

   Reply