fbpx

Myślałeś kiedyś o uchwyceniu swojego eventu z lotu ptaka? Takim ujęciu gdzie widzisz swoje strefy piknikowe, scenę, strefę cateringu i mnóstwo ludzi zgromadzonych przy atrakcjach… ? Albo zawody terenowe, pełno gapiów i zawodnicy. Ja tak! Jak to zrobić najtaniej? Helikopter za kosztowny, balon poza zasięgiem, to może dron?

Otóż, na rynku pojawiły się latające maszyny z kamerkami, które filmują z lotu ptaka wydarzenia, krajobrazy, miasta i ich architekturę. Wyglądają one tak:

Dron z kamerką - czterośmigłowy

Dron – rodzaje

Rodzaj jest uzależniony od ilości śmigieł jakie posiada, od wysokości jaką ma osiągnąć i od udźwigu: Ocotocopter – 8 ma śmigieł i siłą rzeczy może udźwignąć więcej, Hexacopter – 6 śmigieł, Quadrocopter – 4 śmigła (do 1kg udźwigu). Ten ostatni widziałam podczas pewnego weekendu jak przyjechała na pewną podwarszawską agroturystykę Telewizja Polonia kręcić lekcje ekologii z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Panowie nas wyprosili do kwatery na zdjęcia i nakręciłam to:

W jednej chwili moja wyobraźnia wnet ogarnęła imprezy piknikowe, koncerty, festyny, i cały świat outdoorowych atrakcji. To niezwykłe „ustrojstwo” potrafi ogarnąć widok z wysokości do 2km i szerokokątnym obiektywem do 170 stopni, pokazać skalę projektu, otoczenie i infrastrukturę lokalną. Dron potrafi mieć też w sobie GPS, żyroskop, stabilizator obrazu. Firma, którą poznałam która wynajmuje te urządzenie przygotowała z tego materiału drona filmik – zerknijcie o tutak:

i z katergorii eventy i dron tu jest taki materiał;

Są też minusy…

Minusem drona jest cena, krótka żywotność baterii (do 15 min) i nieprzyjemny hałas. Wytwarza to coś w rodzaju brzęczenia osy – z tym że kilka razy głośniej.

Miejmy nadzieję że nadmorscy wczasowicze nie będą kupować swoim pociechom drony, które będą z lotu ptaka filmować swój kocyk na plaży. Jeśli tak się stanie urlop stanie się dla wszystkich prawdziwym koszmarem. Nie mniej jednak dron to zmiana punktu widzenia. Na eventy doskonałe narzędzie! Polecam!

Pozdrawiam Was serdecznie!

Aga

Ps. Genezą jest pewnie akcja marketingowa amazona:

ps2. Tu szerzy materiał filmowy:

Przeczytaj również:

CeBIT 2013 w Hanoverze = czyli Całkiem Niezły BIT!

Andree Verleger – Artysta Wyobraźni

JOIN THE DISCUSSION