fbpx

Jako dziecko marzyłam, aby znaleźć się choć na chwile w zimowej baśni o Królowej Śniegu, magicznej krainie, gdzie śnieg jest białym puchem, a otaczająca nas scenografia przenosi w świat Laponii. Eventy wigilijne to czas życzeń, przepełniony spowolnieniem, dobrą aurą czy pyszną kuchnią. Dziś opowiem Wam jakie eventy można w tym czasie organizować inspirując się tym co niesie świat Internetu. Zatem zapraszam w świat białych reniferów i srebrzystych migoczących płatków śniegu… W sam raz na dzisiejszy zimowy i mroźny poranek…

Laponia Story

Dawno, dawno temu, zrobiłam dla klienta przepiękną prezentację eventu pt: Laponia Story. Laponia Story opowiadało o podróży w kierunku skał pokrytym lodem, białym aranżacjom, z reniferami u boku największego Podróżnika Historii Laponii – Św. Mikołaja. Wejście do wnętrza eventu zaaranżowane było na efektowny lodowy tunel wprowadzający gości w klimat zimy i magicznych świąt. W środku rozpościerać się miała kraina wysłonięta białym horyzontem, a w jej zakamarkach poustawiane pneumatyczne budowle gór lodowych, olbrzymie płatki śniegu, gdzieś w oddali DJ’ka w formie ornamentowej klatki dla kanarka.

Oczywiście gdzieś tam musiały się znaleźć obowiązkowe sanie z reniferami oczekujące na swoich gości do podróży i ulubieńców sweet-foci. W tej przestrzeni dodałam kilka atrakcji dla naszych gości: Lodowy Bar zapraszał do degustacji drinków z pary w rozmaitych smakach, akustyczny koncert kolęd orkiestry młodzieżowej z pobliskiej szkoły muzycznej np. Szymanowski Band czy trochę soulu w wykonaniu Sound’n’Grace. Do tego gifty: jednopalcowe czerwone rękawiczki czy zestaw kolęd. Kuchnia wigilijna, pierniczki na choince i dobry repertuar setów niekoniecznie do tańczenia z pod palców pianisty.

Ufficio Primo, Zdjęcie Photoholic.pl

Ufficio Primo, Zdjęcie Photoholic.pl

Gdzieś na boku warsztaty z rękodzieła i przygotowania ozdób świątecznych z elfikami-animatorami. W programie mamy też sztuczny śnieg sypany ze specjalnych maszyn, konfetti świąteczne, bańki mydlane i wizualizacje prosto z Laponii na ścianach. Na do widzenia róża zmrożona ciekłym azotem z lekką unoszącą się mgiełką dla każdej zachwyconej pary.

Lodowe dzieła sztuki

Jak inaczej zaskoczyć́ swoich gości? Niektóre firmy już zaczęły oferować́ unikatowy, pokaz artystycznego rzeźbienia w lodzie gwarantując niesamowite emocje. Bryły lodu przekształcane są w kilkanaście minut w zapierające dech w piersiach, efektowne rzeźby, na oczach gości, a przy programie wzbogaconym ogniem i pirotechniką sceniczną – można z tej atrakcji wyciągnąć prawdziwe WOW.

Z pewnością taka atrakcja zostanie zapamiętana na dłużej przez Waszych gości. A dla tych którzy chcą więcej – polecam filmik z Ice Hotel w Szwecji jaki co roku jest budowany w miejscowości Jukkasjärvi na kole podbiegunowym:

W kuli śnieżnej

Zapewne każdy z Was pamięta okrągłą kulę, która za potrząśnięciem wypełniała się milionem płatków śniegu lekko unoszącej się w jej środku. Takie cuda teraz niektórzy tworzą, ale w wersji większej – takiej, aby zmieścić człowieka. Pomysł genialny – zwłaszcza do Galerii Handlowych dla ekspozycji stałych promowanych produktów.  Poniżej jedno z takich pomysłów.

snow-globe

Kilka lat temu świat oszalał na punkcie bajki „Kraina Lodu” znana pod nazwą „FROZEN”. Zaszalałam też i ja i moja wyobraźnia. Liczę, że podzielicie się też waszymi wigilijnymi inspiracjami jakie znaleźliście gdzieś, kiedyś… Na koniec, coś co znalazłam wczoraj… Idealne połączenie muzyki z obrazem i zaskakujące akrobacje mrożące krew w żyłach – zerknijcie:

Dzięki za Wasz czas, za to że czytacie i jesteście ze mną.

Eventowa Blogerka

baner-konkurs-Zaczytani-w-Eventowej-BlogercePs. Przypominam że na Eventowej Blogerce Facebook Funpage trwa konkurs na najfajniejsze, odjechane zdjęcie z blogiem Eventowej Blogerki w tle. Zdjęcie pod konkurs należy umieścić w komentarzu, pod postem konkursowym opublikowanym na https://www.facebook.com/EventowaBloggerka/?fref=ts , w dniach 6 – 23 grudnia, do godziny 24.00. WYGRA NAJBARDZIEJ ZASKAKUJĄCE ZDJĘCIE, WYNIKI 24 GRUDNIA. Prezentem jest bluza z kapturem Event Managera przygotowana dla Ciebie specjalnie w Twoim rozmiarze! Daj się skusić i zagraj z innymi!

 

 

JOIN THE DISCUSSION

Comments

  • etna.waw.pl 18 stycznia 2017 at 13:53

    Brałem udział w evenci świątecznym jako artysta balonowy i bardzo podobała mi się cała otoczka jaka była zrobiona wokół tego eventu, wystrój typowo świąteczny, aktorzy i animatorzy w odpowiednich przebraniach, zabawy plastyczne oczywiście też w temacie świąt i na wysokim poziomie 🙂 Filmik można zobaczyć na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=gG2ClWdcjv0 Brawo dla organizatorów bo dzieciaki były zachwycone 🙂

    Reply
  • Justyna 6 lutego 2017 at 15:07

    A może coś takiego: (Symulator lotu saniami św. Mikołaja) https://www.youtube.com/watch?v=iUY0JbSKk18 ?

    Reply