fbpx

Oprawa scenograficzna eventu to jedna z podstaw tego czym wyróżni się on od setek innych i jak zostanie zapamiętany. Pracując w branży od lat czasem wydaje mi się, że uczestnicy widzieli już wszystko, a zachwyt gości uczestniczących w evencie jest dużym wyzwaniem. W naszym zawodzie często musimy szukać inspiracji, łączyć je w nową całość. Śledzenie światowych trendów scenograficznych to nieodzowny element naszej pracy. Zobaczcie, co zrobili nasi koledzy z całego świata.

Scenografia składa się z powiązanych ze sobą elementów, które musimy właściwie ulokować w strefach tzw. oddziaływania. Wśród nich znajdują się: scena, strefa użytkowa, po której poruszają się uczestnicy eventu, strefa cateringu i ścian czy wejście – przedsionek organizowanego wydarzenia.

Drzwi do krainy czarów…

Pierwsze wrażenie liczy się najbardziej, a na evencie często tworzy je przedsionek eventu, czyli wejście prowadzące uczestników do serca wydarzenia. Bagatelizowanie tej części scenografii jest błędem i może zniechęcić gości już na początku zabawy. Pomysłów jest wiele, wśród nich te…….

Scenografia Sceny

Scena jest sercem wielu eventów. To na niej często odbywają się kluczowe dla wydarzenia – występy gwiazd, przemówienia, pokazy, prezentacje. Dobra scena zachęca do wystąpień, dodaje pewności, energii i warto ten element scenografii szczególnie dopieścić, bo przecież oczy uczestników są skupione właśnie w jej kierunku.

Oświecić gości

W zależności od pory dnia i miejsca organizowanego eventu, odpowiednio dobrane oświetlenie może stworzyć nową rzeczywistość i nadać wydarzeniu naprawdę wyjątkowy charakter. Światło to dekoracja przestrzeni, nie bez znaczenia jest fakt, że również w biznesie zwraca się szczególną uwagę na dobre oświetlenie podczas konferencji, targów, bankietów, imprez firmowych czy eventów promocyjnych.

Podano do stołu

Bez względu na to, czy goście siedzą przy wspólnym stole, czy osobnych stolikach. czy stoją, do dyspozycji mają szwedzki stół lub kolację zasiadaną nie możemy podać jej bile jak i na byle czym. Posiłek, żeby wyglądać pięknie musi być pięknie podany. Na przykład tak…

Tradycja kontra multimedia

Nowoczesne scenografie eventów są bardzo zróżnicowane i choć wciąż korzysta się z tradycyjnych sposobów na uzyskanie zadowalającego efektu, to coraz częściej zastępuje się je rozwiązaniami multimedialnymi.

Nie ważne czy są nowoczesne czy tradycyjne. Dobrze wykonane świadczą o wysokim poziomie wydarzenia. Dlatego przekopcie sieć, oglądajcie zdjęcia, inspirujcie się, zapytajcie speców od scenografii – oni też są ogromna kopalnią pomysłów.

Morze możliwości

Scenografia może być prawdziwym dziełem sztuki, a ogranicza ja tylko nasza kreatywność i oczywiście warunki techniczne. Przed rozpoczęciem planowania wystroju należy wziąć je pod uwagę, a gdy już to zrobicie stwórzcie coś niezapomnianego…..

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę kwiecistych scenografii na Waszych eventach!

Eventowa Blogerka

Ps. w ostatnich wpisach możecie poczytać o nominacjach MP Power 12 & co robić jak wybucha panika na eventach?

JOIN THE DISCUSSION

Comments

 • Rafal Mrzyglocki | aram.eu 14 marca 2017 at 23:13

  “People will forget what you said, forget what you did, but people will never forget how you made them feel.”

  Reply
  • Agnieszka 14 marca 2017 at 23:27

   W punkt Rafale! Details create BIG picture. Czekamy aż opowiesz nam swój BIG Picture z KTW.

   Reply
 • Filip Tran 9 maja 2020 at 15:42

  Czesc,

  Czy znajde u Ciebie odpowiedz na pytanie „jakie sa trendy i mody w scenografii eventowej w ostatnich latach”.
  Było by mi bardzo miło gdybys pomogła mi znaleźć odpowiedz na to pytanie.
  Pozdrawiam
  Filip

  Reply
  • Agnieszka 9 maja 2020 at 23:13

   Hm… Nie, raczej nie pamiętam abym podejmowałam się opracowywania samych trendów scenograficznych. Zerknij na BizBash.com – tam znajdziesz sporo inspiracji. Pozdrawiam serdecznie!
   Aga

   Reply