fbpx

Tydzień temu, 23 stycznia 2019, branża eventowa spotkała się po raz czwarty na FBE 2019 czyli Forum Branży Eventowej, które w tym roku po raz pierwszy, odbyło się w hali EXPO XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Ile było uczestników tego wydarzenia? Co ciekawego zaprezentowali wystawcy? Jakie wykłady porywały na scenie podczas czwartej edycji FBE 2019 – sprawdźmy!

Zanim zaczniemy podsumowanie – słówko wstępu. Przed Tobą Ania, która jest autorką tejże relacji z Forum Branży Eventowej. Pracujemy razem i dużo czasu poświęcamy na produkcję i eksplorację przeróżnych wydarzeń. Dziś pragnę przedstawić Ci Anię i zachęcić, abyś zobaczył nasz świat – eventów Eventowej Blogerki, także jej oczami. Na początek słówko o FBE 2019! Pozdrawiam ciepło i mocno trzymam kciuki, aby to była wyjątkowa premiera blogowa!  Aga – Eventowa Blogerka


Liczby mówią same za siebie – mamy rekord!

Pod dachem EXPO XXI zebrało się 164 wystawców, których odwiedziło ponad 2 200 uczestników. To do tej pory największe Forum Branży Eventowej. Patrząc z perspektywy ilości gości oraz wystawców można stwierdzić, że Forum wpisało się w potrzeby branży. Z pewnością to czas, abyśmy mieli swoje branżowe targi.

To tu możemy spotykać się z podwykonawcami, wymieniać się doświadczeniami, oraz posłuchać o trendach. To tu poznajemy moc poznamy inspiracji z przykładów omawianych przez ekspertów z branży eventowej. To wydarzenie mam na stałe wpisane do swego kalendarza – zawsze w styczniu.

Scena FBE 2019 – arena wiedzy, inspiracji i dyskusji

W tym roku, nie zabrakło nowości zarówno na scenie jak i wśród wystawców. Event rozpoczął się od energetycznego występu Red Heels Show – na pobudzenie naszych umysłów oraz dodanie wigoru na cały dzień. Wśród prelegentów byli znani i lubiani z poprzednich edycji FBE: Krzysztof Celuch i Dorota Krasnodębska – Wnorowska, po raz pierwszy przed tak licznie zgromadzonymi eventowcami wystąpiła Aga CiesielskaEventowa Blogerka 😊

Na scenie poruszane były tematy związane z tak trudnymi aspektami jak: sprzedaż przez emocje, techniki negocjacyjne, strategia imprezy oraz wypalenie zawodowe – tak bardzo powszechne w naszej branży.

Rozmawiano o aplikacjach mobilnych na evencie, budowaniu wizerunku marki oraz o trendach na rok 2019. Każda z prelekcji inna, pokazująca nasz eventowy świat z innej perspektywy. Case study, inspiracje, narzędzia z motywacji. Wierzę, że słuchacze wynieśli z wystąpień wiele dla siebie, a biorąc pod uwagę ilość osób na widowni, jestem przekonana, że organizator wie, że obrał właściwy kurs na wartości merytoryczne.

Prelegenci mówili ciekawie i zachęcająco, pojawił się też nowy trend: zapraszanie chętnych uczestników na scenę i dzielenie się zdobytą wiedzą lub też wykonywanie ćwiczeń na stojąco. Czyli dokładnie to, z czym mamy do czynienia na różnego rodzaju szkoleniach motywacyjnych. Była moc!

Co roku poprzeczka prelegentów i poruszanych przez nich tematów, jest równie ambitna i zaskakująca. Ciekawa jestem, o czym będziemy słuchać w kolejnej edycji.  Nie zabrakło również artystycznego przerywnika w wykonaniu GALITSYNA Art Group, która tym razem zabrała nas w zimową opowieść malowaną piaskiem. O wzajemne nawiązywanie relacji i budowanie kontaktów zadbał niezawodny Grzegorz Turniak wraz ze swoją Akademią Rekomendacji.

FBE 2019 to przede wszystkim Targi Eventowe!

Część targowa była w tym roku bardzo bogata. Katalog wystawców obejmował 16 grup, począwszy od aplikacji, cateringu poprzez efekty specjalne, technikę, lokalizacje, nagrody, na ochronie kończąc. Wśród wystawców pojawiły się nowości, niczym perełeczki, na stale rozrastającej liście dostawców usług eventowych.

Do moich faworytów zaliczam między innymi #selfiecoffee, które bardzo podbiło moje serce. Taka kawa na moim evencie to „must have” tego roku. W tym roku na rynku ma pojawić się kolejna nowa usługa, dzięki której na jednej internetowej platformie będziemy mogli zamówić catering oraz meble. Podobno będzie to proste narzędzie zliczające usługi bez czekania na ofertowanie od poszczególnych dostawców (Taste Food & Catering). Czy będzie to tylko oszczędność czasu? Myślę, że będzie to coś innego, co może wprowadzić rewolucję na rynku, a nasi dotychczasowi dostawcy branżowi będą starali się urozmaicić swoje oferty o kolejne nowości.

Dzięki temu, branża eventowa ciągle się rozwija i udoskonala. Nie zabrakło też cateringu, gdzie partnerem w strefie networkingowej było Deli Catering. A skoro catering został przeze mnie wywołany do tablicy to powiem Wam, że pomysłowość dostawców nie zna granic. Uczestnicy FBE 2019 mogli spróbować dań na ciepło i na zimno, na słodko i na ostro (Royal Catering, Taste, Batida) a na koniec poprawić parą, ale nie taką zwykłą – tym razem była to para z alkoholu podana przez słomkę (AS-Party).

Oczywiście żaden event w obecnych czasach nie może obejść się bez VR, gdzie mamy coraz to nowe urządzenia, dzięki którym możemy przenosić się w inne miejsca. Jednakże moją uwagę przyciągnęło stanowisko z hologramami. Dla mnie to kolejne odkrycie tych targów. Hologram wyświetlany na mgle, przez, który możesz przejść, którego możesz dotykać a on zmienia się pod wpływem ruchu Twojej ręki zupełnie jak na tablecie (Leia Display). Wyobraźcie sobie, że macie taki hologram na swojej gali, wyświetlacie na nim nazwiska gości, którzy aktualnie wchodzą na wydarzenie – czy będzie to dla nich efekt WOW, ja myślę, że w 100%.

Wspomnianych lokalizacji w postaci hoteli, miejsc czy też obiektów w sumie było 40 m.in.: Hotel Copernicus z Torunia, Pałac Alexandrium, Hotel Arłamów, Targi Kielce, Global Expo – nowe miejsce na mapie obiektów targowych w Warszawie. Nie z każdym wystawcą miałam okazję porozmawiać, a szkoda, bo to super okazja, aby poznać się osobiście z osobami, z którymi rozmawiam przez telefon lub wymieniam maile.

Warto dodać że podczas FBE 2019 Adventure Warsaw zorganizowało grę w klimacie PRL. To było200% normy, zaś organizatorzy ogłosili konkurs na najlepsze przebranie z epoki. Forum towarzyszyła również giełda pracy. Podczas Forum przyjmowano także nominacje do konkursu Top Event 2018, zaś o finalistach dowiemy się na podstawie głosowania internautów od 24 do 31 stycznia 2019.

Na koniec – ukłony dla Organizatorów…

Oczywiście dostawców było dużo więcej. Prelegenci przyciągali swoją charyzmą, a ja przedstawiłam Wam moją subiektywną relację z tego wydarzenia. Organizuje je Agnieszka Huszczyńska ze swoją ekipą Evential. Aga tak trzymaj, było super! Już czekam co nam pokażesz w przyszłym roku! Jeżeli jesteście ciekawi tego, co będzie na kolejnym Forum Branży Eventowej, koniecznie śledźcie ich social media! Pozdrawiam Was serdecznie!

Ania Łukanowska

Ania Łukanowska – nowa Pani Redaktor na Eventowej Blogerce

 

ps. Relacja z FBE 2018 zeszłoroczna do wglądu jest nadal dostępna! Sprawdź pierwszą edycję w relacji FBE 2016!

ps2. Ostatnie podsumowanie Eventowej Blogerki cieszy się dużą oglądalnością – czy już tam byłeś?

JOIN THE DISCUSSION