fbpx

Jeśli rozmowa o reżyserowaniu pokazów mody to  na myśl przychodzi od razu jedna postać. Kasia Sokołowska. Powiedzieć o niej, że jest celebrytką to jakby nic nie powiedzieć. Kasia Sokołowska to przede wszystkim reżyser pokazów mody, ale też niezwykle wrażliwa artystyczna dusza, która mimo tej wrażliwości jest bardzo konkretna i ma swoje zdanie. W branży modowej pracuje już 25 lat, jest jej częścią i jednym z mocnych filarów. O tym jak wyglądają jej realizacje opowie już 22 stycznia na Forum Branży Eventowej. W przedpremierowej rozmowie z Agnieszką Ciesielską – Eventową Blogerką podzieliła się swoimi doświadczeniami z życia zawodowego i służby jaką pełni wobec prezentowanych kolekcji.

Warszawa, październikowy wtorek, rano. Kasia Sokołowska przychodzi na wywiad. Punktualna, uśmiechnięta, pełna energii. Wystarczy spojrzeć na nią by wiedzieć, że ta osoba może przenosić góry, rozmowa z nią potwierdza, że Kasia Sokołowska to właściwy człowiek na właściwym miejscu, a jej pozycja w branży modowej jest bardzo zasłużona i okraszona ciężką pracą, w którą od 25 lat angażuje się moja rozmówczyni.

Pada pierwsze pytanie i odpowiedź będąca wstępem do podróży w świat reżyserii pokazów mody – niezwykle złożony, barwny, nie zawsze różowy, ale bardzo dynamiczny, istniejący dzięki ludziom specjalizującym się w swoim fachu, którzy grają do jednej bramki i nigdy nie oddają meczu walkowerem.

Kasia Sokołowska - Reżyser Pokazów ModyAgnieszka Ciesielska – Eventowa Blogerka: Witaj Kasiu. Cieszę się z tego spotkania. Dzisiaj jesteśmy tu z jednego konkretnego powodu. Wiem, że będziesz jednym z gości Forum Branży Eventowej i tam na scenie głównej będziemy rozmawiać o tym jak to jest być organizatorem pokazów mody.

Kasia Sokołowska: Witaj. Dzień dobry. Cieszy mnie to, bo faktycznie świat jest tak skonstruowany, że czasami rzeczywistość nie daje nam mówić o tym co jest dla nas najważniejsze, czyli o pracy zawodowej od której wszystko się zaczęło i która jest sednem naszego życia i mojej działalności. Bardzo się cieszę, że mówisz właśnie o tym, a nie pytasz o wszystko inne co jest dookoła.(….)

Warto o tym mówić, szczególnie teraz, kiedy faktycznie obecność w mediach – często wizualna jest dla niektórych ważniejsza i istotniejsza niż to kim jesteśmy i co robimy. Ciągle powtarzam, że najbardziej optymalną sytuacją bycia osobą znaną i dla mnie najistotniejszą jest sytuacja, gdy jesteśmy znani z czegoś konkretnego, o czym możemy mówić, czego chcemy uczyć innych. Cieszę się, że branża eventowa zainteresowała się mną w takim aspekcie i jest to faktycznie ten moment, gdy mogę mówić o tym co kocham i o moim zawodzie.

Eventowa Blogerka: Pokazy modowe to eventy na pograniczu sztuki, tam jest ważna scenografia, muzyka….

zdjęcie z BIZUU_wrzesień 2017 fot. Zino LenteKasia Sokołowska: Tak (…) to jest taki bardzo złożony świat, bardzo złożona praca i jeśli mam mówić o pokazie mody w moim wydaniu to trudno tu oddzielić elementy artystycznie wrażliwe od tych przyzimnych. Wyrosłam ze świata sztuki i dlatego jestem reżyserem, proces twórczy jest dla mnie najważniejszy. Trudno być reżyserem pokazów mody. Rzetelnym reżyserem zapominając o tej drugiej sferze, mniej przyjemnej, ale bardzo potrzebnej – zarządzaniu, timingach, harmonogramach, budżecie etc.

Bo to wszystko nas dotyczy. To nie jest tak, że możemy się od tego odciąć i oderwać tak samo zresztą jak projektanci nie mogą. Nie jest prawdą, że jesteśmy jakimiś niebieskimi ptakami. My, krótko mówiąc, artyści z różnych dziedzin, nie jesteśmy oderwani od tej rzeczywistej czasoprzestrzeni, w której doczesne, doraźne rzeczy są istotne. Nasza praca jest związana właśnie z tym, że musi być budżet, musimy twardo stąpać po ziemi i borykać się z tym wszystkim.

 • Kasia Sokołowska przy pracy reżyserskiej / Foto: Jedrzejewska301Co jest według Kasi „tym wszystkim”?
 • Czy papier przyjmie wszystko?
 • Dlaczego na pokazie ważne są i szpilki i baletki?
 • Co musiała udowodnić branży modowej moja rozmówczyni i do czego przekonać brandy oraz projektantów?
 • Na co zwraca uwagę młodym ludziom i co ma z tym wspólnego wisienka na torcie?
 • Dlaczego w pokazach mody liczy się właśnie 15 minut?
 • Co przyznała brutalnie po latach pracy w branży i dlaczego uczciwość wobec projektanta jest najważniejsza?
 • Jak wygląda backstage pokazu mody, co się tam dzieje i ilu specjalistów pracuje przy realizacji?
 • Co wspólnego z kulisami eventu mają blogerzy?
 • Czy dochodzi do nadużyć w branży modowej?
 • Jaki jest poziom pokazów mody w Polsce i czy mamy się czego wstydzić?
 • ….I czego dowiedziałam się podglądając Kasię Sokołowską w pracy?

Na te i wiele innych pytań odpowiedź poznacie słuchając naszej rozmowy, której ciąg dalszy nastąpi już 22 stycznia 2020 r. na Forum Branży Eventowej.

(Można pobrać ten odcinek klikając POBIERZ lub posłuchać go na iTunes i na ANDROID wyszukując Eventową Blogerkę w podcastach.

Kasia Sokołowska i Aga Ciesielska rozmawiaja o reżyserii eventówRozmowa z Kasią była dla mnie prawdziwą, zawodową przyjemnością. Tym bardziej dziękuje Organizatorom FBE za możliwość spotkania z Kasią i wypytania ją o nasze eventowe sprawy. Mam nadzieję że będziecie z nami! Życzę Wam miłego słuchania Kochani Eventowcy i Pasjonaci Marketingowych zakamarków.

Pozdrawiam Was ciepło!

Eventowa Blogerka

 

Ps. A w ostatnich podcastach mamy nowy rekord odsłuchań 1,2 tys odsłuchań w  Wywiadzie z Barkiem Bieszyńskim – Opowiadającym o roli Event managera na eventach! Jestem w szoku. Ale co się dziwić jak ta rozmowa jest po prostu bardzo nafaszerowana wiedzą i energią. Zajrzyj a się nie zawiedziesz!

Ps2. Za trzy dni moja nowa, w każdym razie kolejna, i już czwarta, Konferencja KIKE (Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej). Idziemy na rekord bo się zgłosiło już 900 uczestników! Przećwiczę usługi DoubleTree by Hilton Łódź, przewietrzę ich wszystkie sale wykładowe. Mamy aż 4 sale prelekcyjne, zatrudnimy ponad 80 prelegentów i ugościmy ponad 70 sponsorów. Chodź jest momentami energetycznie, wiem, że finał może nas zaprowadzić albo w sukces albo w porażkę. Zobaczymy. W każdym razie, jak na Łódź przystało, będzie też filmowo, bo taki jest wybrany temat Gali. Wrócę z relacjami! Trzymajcie  kciuki!

Ps3. Jeżeli jeszcze nie masz moich social mediów dodanych do swojego grona a uznasz że warto być na bieżąco – to zachęcam! Moje cztery światy są tu: Facebook, Instagram, LinkedIn, youtube

JOIN THE DISCUSSION