fbpx

Chodząc po Internecie można znaleźć prawdziwe perełki w kategorii Halloween. A że ja jestem typowym przykładem Halloweenowego pasjonaty i uwielbiam się bać to dziś serwuję Wam porcyjkę doznań ze świata marek.

Brandy się nie boją Halloween 

Taki marketing wymaga odwagi. Brandy które angażują w „straszne” kampanie marketingowe korespondują ze światem, który obchodzi Halloween i się z nim identyfikuje. Przez to przyciągają uwagę poszukiwaczów treści z tej kategorii. Co zyskują? Są halloweenowo autentyczni. Przeżyjcie najnowszą kampanię Skittles:

i ta jest ciekawa od Burger King’a:

Netflix też coś specjalnego przygotował:

Straszne Farmy

W Stanach Zjednoczonych młodzi ludzi ludzie wykorzystują Halloween do dobrej zabawy. Imprezy są niezwykle zjawiskowe i huczne, przede wszystkim przez towarzyszący im klimat grozy. Oprócz domowych imprez, zabawy również odbywają się na tzw. farmach. Straszne farmy (ang. Scary Farm), są to spore przestrzenie odpowiednio zaadaptowane, gdzie tworzone są specjalne scenerie, wyglądające niczym wystrój planu filmów grozy, takich jak Dracula, Frankenstein czy Mumia.  W Polsce ten zwyczaj zupełnie się nie przyjął.

Halloween i bicie rekordów

Tak, tegoroczny Halloween znowu pobije rekordy popularności. Wg. badań MKTG w USA aż 81% osób w wieku 18-34 lata planuje świętować i bawić się w „straszenie” w przeróżnych formach celebracji. Najsłynniejsza Halloween’owa impreza odbywa się co roku w Greenwich Village na nowojorskim Manhattanie. Konsumenci lubią się bać. Taktyka wywoływania strachu przez dostarczanie strasznych gier, filmów, eventów weszła w krew wszystkim którzy cały rok czekają na ten właśnie dzień. Uwielbiam podglądać realizacje w Stanach Zjednoczonych. Eventy tworzą odważni młodzi ludzie, którzy wykorzystują to święto do dobrej zabawy. Imprezy robią zjawiskowo-huczne, a klimat grozy często sięga zenitu. Potem przelewam te imprezy na moje – te prywatne takie jak dziś wieczorem.

Pozdrawiam Was Straaasznie 🙂

Aga

 

JOIN THE DISCUSSION

Comments

 • DJ Tommy 12 marca 2018 at 13:07

  To kolejne święto na którym można zarobić, atrakcje, imprezy pod szyldem tego święta czy przeróżne akcje. Prosty i przyjemny trick do wykorzystania. Ludzie mają atrakcje a eventowcy przyjemny pomysł pozdrawiam.
  http://dj-poznan.com

  Reply
 • tomasz nowak 29 maja 2018 at 21:43

  Swietna maszynka do pieniedzy, kolejne swieto madrze wykorzystane obie strony maja korzysci klient i uslugodawca 😉

  Reply