fbpx

Dzień Ojca to chyba najlepszy argument do tego, aby ten wpis zadedykować właśnie propozycjom dedykowanym wszystkim tatusiom. Bo właśnie dziś ich pociechy zabiorą ukochanych ojców „na miasto”. Co będą wspólnie robić?

Co robią w tym dniu panowie wspólnie z dziećmi? Czy oferta jest zróżnicowana, a może branża eventowa traktuje ten dzień sztampowo? Kochani dzień ojca czas rozpocząć, co czeka dzisiaj na tatusia i jak minie mu ten dzień?

Potężna dawka emocji

Monster Trucki, czyli zaczynamy z naprawdę grubej rury… wydechowej. Na wielu niektórych torach w Polsce królować będą potężne Monster Trucki!

Aby przekonać się na własne oczy i uszy, jak wielkie i głośne potrafią być ciężarówki, a przy okazji przyjrzeć się bliżej „wyczesanym”, sportowym furom – wystarczy pojawić się na torze wspólnie z pociechą, kupić bilet i zająć odpowiednie miejsce. W niektórych przypadkach będzie można też usiąść za kierownicą takiego „maleństwa” i poczuć się jak dziecko.

monster Trucks

Retro rajd

Niektóre lokalizacje przygotowały nie lada gratkę dla fanów retro samochodów – szalony rajd retro pojazdów. Swoje wdzięki i możliwości zaprezentują vintage fury, stare traktory i retro autobusy. Tatusiom na pewno się spodoba! Ale co z dziećmi?

Spokojnie, organizatorzy eventu pomyśleli też o najmłodszych! Mali motomaniacy – kiedy już znudzi im się podziwianie automobili – będą mogli zaprzyjaźnić się z miejscowymi zwierzakami, wziąć udział w grach i zabawach lub dopingować dzieci startujące w wyścigu o puchar taty. A kiedy familia zgłodnieje – będzie można zabrać się za piknikowanie lub udać do niedalekiej restauracji.

Retro Rajd, Żródło: www.pso.pl

Retro Rajd, Żródło: www.pso.pl

Tata na F1

Czy dla taty kochającego szybkie samochody może być coś bardziej ekscytującego niż bliskie spotkanie z profesjonalnymi autami rajdowymi? Tak! Na przykład przybicie „piątki” z legendami tego sportu.

Eventy z F1 w tle prześcigają się w propozycjach. Można przejechać się po torze na miejscu pilota, obejrzeć samochody rajdowe i posłuchać o karierze rajdowca, można wspólnie z dzieckiem usiąść za kierownicą symulatora i ruszyć w szaloną podróż na wybranej rajdowej trasie np. zobaczyć jak to jest jechać w Dakarze. Albo pójść po prostu na gokardy.

Źródło: autoblog24.pl

Źródło: autoblog24.pl

Męska podróż parowozem

Kto nie lubi bawić się kolejką? Ośmielę się twierdzić, że mało jest osób, które nie uśmiechną się na widok wagoników. Jeśli są wśród nas tatusiowie pasjonujący się historią kolei – świetnie się składa! W Dzień Ojca w niektórych miastach wyruszy specjalny, zabytkowy parowóz. Podczas jazdy historyczną ciuchcią tatusiowie będą mogli nie tylko podziwiać piękne widoki, ale i skosztować tradycyjnego lunchu kolejarza i wychylić kufel złocistego napoju oczywiście „bezalkoholowego”.

Parada Parowozów w Wolsztynie źródło: blueivy.pl

Parada Parowozów w Wolsztynie źródło: blueivy.pl

Tatuś koronowany!

A może coś dla taty i dziecka? Nie ma sprawy! Dzień Ojca to świetna okazja do tego, aby z okazji tego wyjątkowego święta tatusiowie mogli wrócić do czasów dzieciństwa i oddać się beztroskiej zabawie.

W dniu swojego święta ojcowie mogą wszystko! A dokładniej – mogą do woli rządzić przestrzenią zaaranżowanego pałacu. Organizatorzy eventu przewidzieli dla nich takie atrakcje, jak gra w krykieta czy zwiedzanie muzeum zabawek. A kiedy panowie zgłodnieją – będzie czekał na nich niezbyt zdrowy, ale na pewno bardzo smaczny posiłek, czyli sycące porcje frytek belgijskich i hamburgery w królewskim rozmiarze.

Żródło: Muzeum zabawek w Krynicy Zdroju

Żródło: Muzeum zabawek w Krynicy Zdroju

Zrobiony na dziko

Do odważnych świat należy, a Dzień Ojca to świetna okazja do tego, aby zmierzyć się z lękami i sprawdzić siłę woli w naprawdę ekstremalnych okolicznościach.

Imprezy w tym duchu zdominują przerażające stwory i mrożące krew w żyłach dziwactwa. Np. będzie profesjonalny „freak show” i okazja do tego, by poznać się bliżej z tarantulą lub syczącym wężem. Pojawi się też strawa i popitka, a dokładniej – przygotowane specjalnie dla tatusiów menu, w którym zagości (a jakże!) wyborne piwo. Na małe procenty w niewielkich ilościach w tym dniu panowie mogą sobie pozwolić. W końcu następny taki dzień za rok!

To tylko niektóre z przykładów, co możecie robić dzisiaj kochani Tatusiowie. Bez względu na to, co wybierzecie BAWCIE SIĘ DOBRZE, WY I WASZE DZIECI.

Pozdrawiam serdecznie

Eventowa Blogerka

JOIN THE DISCUSSION