fbpx

Wyprawy w nieznane uczą, że należy stale dokonywać wyborów, podejmować decyzje, dobrze i sprawnie współpracować z innymi. Trzeba umieć myśleć, słuchać intuicji, „napierać” aby przetrwać, ale też wiedzieć, kiedy się zatrzymać. Takim zastrzykiem pozytywnej energii są często konferencje motywacyjne. Wzmacniają naszą świadomość, uczą słuchania swojego serca, dbania o higienę psychiczną, o swoją jakość wewnętrzną. Po nich jesteśmy zafascynowani własnym życiem. Już niedługo będzie można wziąć udział właśnie w takiej konferencji. 

Zaprosiłam jej inspiratorkę i organizatorkę – Anię Węgrzyn – do wywiadu, w którym pokrótce opowie, na czym polegać będzie konferencja „Zmiany w Życiu – pierwszy krok” i konferencja będzie przełomowa. Aniu, do jakiej podróży nas zaprosi nas konferencja Zmiany w Życiu – pierwszy krok 12 września i kim będą jej uczestnicy?

O czym będzie konferencja Zmiany w życiu, 12 września?

O czym będzie konferencja Zmiany w życiu, 12 września?

Ania Węgrzyn: Konferencja Zmiany w Życiu – pierwszy krok to nowe spojrzenie na szkolenia motywacyjne i rozwój osobisty. Jej uczestnikami będą zarówno ludzie świadomi swoich wartości jak i ci, którzy potrzebują podjąć w życiu jakąś ważną decyzję, ale nie wiedzą, jak przeprowadzić swój proces zmiany skutecznie i trwale.

Eventowa Blogerka: Co to znaczy „nowe spojrzenie”? Na czym ma ono polegać?

Ania Węgrzyn: Na rynku usług motywacyjnych bardzo dużo się dzieje i dobrze, ale wg mnie dużo jest górnolotnych słów, dużo energii, która szybko gaśnie, a w efekcie mało takich działań, które faktycznie budują naszą świadomość. Ponad rok temu stworzyłam portal Zmiany w Życiu (www.zmianywzyciu.pl), którego mottem jest „dbałość o jakość i świadomość życia”. W ciągu tego roku zaufało nam już ponad 140 000 użytkowników i blisko 16 000 fanów na Facebooku. Sekretem portalu jest skupienie się na czytelniku. Poddanie mu pod rozwagę pytań otwartych, ćwiczeń i zadań, które zmieniają jego życie zawodowe czy prywatne. Idąc dalej – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników – chcemy przeprowadzić konferencję, w której to uczestnik będzie w centrum uwagi, a nie prelegent mówiący ze sceny.

Portal Zmiany w życiu

Portal Zmiany w życiu

Eventowa Blogerka: Bardzo interesujące. Pamiętam, jak kiedyś w Las Vegas byłam na przedstawieniu Blue Men’s Group. To był spektakl pantomimy – ludzi w niebieskich, przylegających kostiumach, którzy robili sobie żarty z publiczności i co rusz ich czymś zaskakiwali. I tam faktycznie to widz był w centrum uwagi: jego zdziwienie, jego zabawa, jego radość zostały uchwycone na kręconych filmach na żywo z poukrywanych kamer na widowni. Aniu, w jaki sposób na tej konferencji chciałabyś wzbudzić w uczestnikach emocje, zmianę, innowacyjność?

Ania Węgrzyn: Dla mnie rozwój osobisty to przede wszystkim dawanie wyboru. Dostarczenie inspiracji, narzędzi ale sprawienie aby to uczestnik sam zdecydował co jest dla niego dobre, bo tylko on siebie zna najlepiej. Nie wszyscy potrzebujemy milionów, wielkiego sukcesu zawodowego. Każdy z nas ma inne priorytety i inne rzeczy napędzają go w życiu. Najważniejsze jest to aby do tego dotrzeć. Chcemy pokazywać, jak zacząć skupić się na sobie, docierać do siebie Bo wierz mi, że nie ma nic piękniejszego. Warto być zafascynowanym własnym życiem, a nie cudzym show. Podczas warsztatów z naszymi ekspertami każdy uczestnik otrzyma zeszyt ćwiczeń, w których będzie mógł samodzielnie dojść do swojej głębi i wyciągnąć wnioski.

"Warto być zafascynowanym swoim życiem, a nie cudzym show" Anna Węgrzyn

„Warto być zafascynowanym swoim życiem, a nie cudzym show” Anna Węgrzyn

Eventowa Blogerka: Ta sentencja – „zafascynowani własnym życiem, nie cudzym show” –podoba mi się szalenie. Czy chcesz powiedzieć, jeśli dobrze rozumiem, że chcesz odwrócić bieg energii ze sceny w publiczność? W Twoim wariancie to nie Prelegent ze sceny będzie ważny – ale głównym bohaterem będzie uczestnik i jego zmiana. Dobrze rozumiem?

Ania Węgrzyn: Dokładnie tak. Wierzę, że dzięki temu zmiany, które wdrożymy w swoje życie, będą trwalsze. Będziemy bardziej uważnie żyć. Zabierzemy ze sobą ćwiczenia uczące koncentracji, uważności, świadomości, koncentracji na celu. Na naszym własnym celu Pisze o tym np. Anthony de Mello w „Przebudzeniu”.

Eventowa Blogerka: Uwielbiam tą książkę Pierwszy raz ją zaliczyłam w drodze do Santiago di Compostella w zeszłym roku, w czerwcu 2014 – dokładnie o tej porze. Faktycznie cieszenie się tym momentem i życie w uważności – daje nam więcej sygnałów ze świata. Możemy wielu błędów uniknąć, ale też o wiele więcej możemy dostrzec w otaczającej nas przyrodzie, a i w zachowaniach ludzkich, w obserwacjach sytuacji, zdarzeń czy nawet w nas samych.

Jak żyć w uważności i być skoncentrowanym na swoim życiu?

Jak żyć w uważności i być skoncentrowanym na swoim życiu?

Ania Węgrzyn: No właśnie. Żyjemy w czasach, w których proces sprzedaży staje się coraz bardziej zdehumanizowany. Sprzedają mailingi, reklamy w mass-mediach, warczenie nerwowego świata spotów z telewizora czy radia tuż przed wiadomościami. Wręczamy sobie wizytówki i „odpalamy” techniki sprzedażowe. W całym tym procesie brakuje człowieka. Coraz trudniej zdobywa się długotrwałe relacje. Na spotkaniach, zamiast porozmawiać, dominują wizytówki na ilość, im więcej rozdam tym lepiej. Tylko co dalej? Jesteśmy czcionką na kartce papieru, a nie człowiekiem, który może coś zrobić dla drugiego człowieka.

Eventowa Blogerka: Coś w tym jest. Czy mogłabyś opisać szerzej odwrócenie tej energii w publiczność? Każdy człowiek który tam się znajdzie prawdopodobnie inaczej definiuje swoją potrzebę zmiany. W jaki sposób dostosujecie cały program – aby każdy wyjął z niego coś dla siebie? Jak zakomunikujecie te elementy różnorodności?

Ania Węgrzyn: Każdy z punktów programu będzie mówił o nieco innych wartościach. Zaczniemy od określenia i definicji tego, co chcemy zmienić w swoim życiu. Prośba o wybór obszaru zmiany pojawia się już na etapie rejestracji na konferencję. A potem będzie już szereg innych elementów, wspierających ten proces. Agnieszka Brukszo pomoże odpowiedzieć sobie na pytanie: jaką marką osobistą jesteśmy, a jaką chcemy być. Agnieszka jest autorką cytatu: „Pomyśl co mówią o Tobie jak wyjdziesz z pokoju”. Kasia Miller będzie opowiadać o sile wiary w samego siebie. O potrzebie znalezienia w sobie pasji wypowie się Urszula Dudziak. O tym, czym jest porażka i jak się z nią zmierzyć opowie nam Paweł Fortuna. Kolejni mówcy – Norbert Grzybek i Maciek Cichocki – w wystąpieniu „Nie mogę czy nie chcę?” zdefiniują nasz punkt determinacji do zmian. Pomogą ustalić, czy faktycznie chcemy coś zrobić, czy tak naprawdę nie chcemy i znajdujemy sami sobie wymówki. Będzie też wiele innych fascynujących prelekcji.

Prelegenci Konferencji "Zmiany w Życiu - Pierwszy Krok"

Prelegenci Konferencji „Zmiany w Życiu – Pierwszy Krok”

Eventowa Blogerka: Jak Cię słucham, zdaje się że mamy przed sobą pewną kompleksowość. Tworzy się taki grupowy coaching, z którego każdy coś zabierze ze sobą. Podoba mi się różnorodność wokół procesu zmiany jaki proponujecie wszystkim uczestnikom konferencji. Być może to właśnie jest sedno dobrego programu konferencji motywacyjnej. Nie gwiazdy, a zagadnienia. Wiem, że jedna z prelekcji zostanie zaprezentowana w języku migowym – skąd ten pomysł ?

Ania Węgrzyn: W naszym świecie jest wiele prawdziwych ograniczeń. Aby zwrócić na nie uwagę zaprosiliśmy tłumacza, który będzie tłumaczył treści wystąpień na język migowy dla gości z Instytutu Głuchoniemych. Zaprosiliśmy także prelegentkę, która jest niesłysząca od urodzenia – psycholog Magdę Bielak-Kościńską. Magda opowie o tym, że głuchota jest jej siłą – jej wystąpienie odbędzie się w całości w języku migowym i będzie tłumaczone na język ogólnopolski. Dzięki temu doświadczymy towarzyszącej jej na co dzień ciszy, ale też zrozumienia dla naszych barier. Dowiemy się, jak ograniczenia przekłuć w siłę.

Eventowa Blogerka: Zdaje się, że tu pojawił się wyraźny punkt unikatowości tej konferencji. Prelekcja w języku migowym dla publiczności oraz tłumaczenie ich na żywo będzie ciekawym doświadczeniem. Gratuluję pomysłu. Cieszy fakt, że pojawi się na niej element łączący inne grupy społeczne – gotowe na udział w tym wydarzeniu motywacyjnym.

Czuję, że na tę konferencję warto się wybrać. Przejść przez proces weryfikacji naszych potrzeb. Zdiagnozować siebie, swoje wybory i częsty ich brak. Dodatkowo znajdą się tam pewnie ludzie, dla których otwarty charakter warsztatów okaże się bardziej skuteczny niż wystąpienie gwiazdy. Będą zeszyty ćwiczeń, będą ludzie, którzy już osiągnęli sukces, ale skupią się na nas – jako głównych bohaterach tego wydarzenia. Aniu, trzymam kciuki za Ciebie, za wysoką frekwencję oraz satysfakcję po świetnie przygotowanej konferencji. Dziękuję za rozmowę.

Ania Węgrzyn: Dziękuję, Agnieszko.

Eventowa Blogerka: Miło mi poinformować że mój blog jest Partnerem konferencji „Zmiany w życiu – Pierwszy krok”. Na konferencję można już się zapisywać poprzez portal: http://zmianywzyciu.pl/konferencja, gdzie już teraz wszystkich Was zapraszamy. Dodam, że dla czytelników Eventowej Blogerki, na hasło: eventowablogerka uczestnicy otrzymają 10% rabatu na bilety wstępu. Uwaga: kod ważny do 18 lipca i daje gwarancje miejsca w sektorze VIP.

Zapraszam serdecznie

Aga

(Materiał dotyczy współpracy sponsorowanej)

JOIN THE DISCUSSION