fbpx

Do rzeczy wygodnych i usprawniających życie przyzwyczajamy się najszybciej. Zwłaszcza jak mamy wiele zadań podczas kilku eventów równocześnie. Dziś tytuł zaprojektowani dla eventów. O tym jak w eventowych innowacjach można już przebierać.

Pojawiają się funkcjonalności, które ułatwiają na pobudzić publiczność, potrafią ją rozbawić, zachęcić do zaangażowania. Dziś kilka takich rozwiązań, które pozwalają uzupełnić nudną formułę konferencji, swoją funkcjonalnością pobudzą niemal każde wydarzenie. Możliwe, że część z poniższych linków wykorzystasz wkrótce u siebie na evencie. Zachęcam i zapraszam:

Aplikacja mobilna Refresh.io

Aplikacja mobilna Refresh.io

1. Twoje Bio w Refresh.oi

Aplikacja na IOS doskonale pozwalająca prześledzić profile gości konferencji, mówców czy uczestników warsztatów. Aplikacja refresh pobiera Twoje bio z profilów Facebook, Twitter czy Linked Inn – po to, by móc przedstawić Twój profil zawodowy i prywatny w jednej pigułce osobom będącym na konferencji czy wydarzeniu.

Summary in Refresh.oi

Summary in Refresh.oi

Co więcej, pokazuje Twoje ostatnie publikacje na profilu, to gdzie byłeś, czym się interesujesz i udostępnia to przez sieć danego eventu na którym załóżmy jesteś. W efekcie pomaga ludziom nawiązywać kontakt, przełamać lody pierwszego poznania i kojarzy pod względem wspólnych zainteresowań. Ciekawi mnie tylko, czy nie jest za dużym rozpraszaczem w całym meritum konferencji. No i ciekawi mnie ilu z nas jest gotowych na jawną inwigilację. Filmik:

2. Zaprojektuj ofertę z Sponseasy.com

Szukasz sponsorów do swojego eventu? Tracisz cenne minuty na robienie oferty sponsorskiej z grafikiem, albo samodzielnie w power-point czy photoshopie? Spróbuj Sponseasy. Gwarantuję, że pokochasz od razu. To platforma pozwalająca na stworzenie krok po kroku profesjonalnych ofert sponsorskich w poszukiwaniu reklamodawców i potencjalnych partnerów. Po zaprojektowaniu swojej oferty, możesz ją umieścić na swojej stronie internetowej wydarzenia i podlinkować link do pobierania. Świetnie zaprojektowane narzędzie. Darmowy okres próbny – pozwoli Ci sprawdzić jak to działa.

sponseasy

sponseasy

3. Wyszukiwarka Tras Koncertowych – Fantrotter.com

Innowacyjna stronka dla fanów gwiazd zagranicznych. Serwis pozwala znaleźć trasy koncertowe Gwiazdy, pozwala odszukać dogodny lot, zakwaterowanie – słowem wszystko wokół realizacji dostania się na wymarzony koncert. Co ciekawe Fantrotter dzieli się procentami przychodów z event planistami…

fantrotter

fantrotter

4. Zwiększ format z Snapcastr.com

Powiększone okienko Twittera czy Instagram’a z Twoim ostatnim postem i załączonym obrazem – na ekranie konferencji? Tak to możliwe. Nowy start-up o nazwie Snapcastr stworzył aplikację pozwalającą wyświetlać posty uczestników konferencji ekranach na scenie. W rezultacie wśród publiczności śmiech, zachęca do tweet’owania, pobudza do komentowania w social mediach. Wpuszczenie Social Mediów do sali konferencyjnej przestaje być ograniczone do telefonu komórkowego czy ekranu komputera. Dziś można nimi ożywić wydarzenia i sprawić że będzie przy tym całkiem niezła zabawa.

Snapcastr

Snapcastr

6. Mobilna aplikacja z Conventica

Czy znacie uczucie jak zrobiliście aplikację mobilna pod event i zaledwie kilka osób ją pobrało na swoją komórkę? Jak sprawić, aby uczestnicy konferencji pobrali aplikację internetową uruchomioną na event i aktywnie z niej korzystali? Na to pytanie odpowiedziało mi dość sprytnie Conventica, która też się tym zajmuje i doradza. Kampania w social mediach przed eventem, w trakcie i po evencie. Do tego QR’y na koszulkach, na plakatach, w social mediach. Marketing szeptany i dobra informacja na recepcji.

O samych korzyściach posiadania aplikacji nie trzeba przekonywać – agenda pod ręką, bio prelegentów też, i możemy stworzyć swój własny networking kontaktów na konferencji. Możemy wysyłać uczestnikom spontaniczne powiadomienia, sponsorzy będą mieli dodatkowe medium gdzie widoczne są ich logotypy czy profile działalności, na deser każdy z prelegentów dostanie opinię w gwiazdkach swojego wystąpienia na scenie. Wisienką na torcie będzie paczka prezentacji do zaciągnięcia w pliku .pdf – na wszelki wypadek, gdyby miała mi się przydać. Wszystko w moim telefonie. Conventica ma to wszystko dla organizatorów i dla uczestników. O sprawnym działaniu apikacji, oraz dość intuicyjnym podejściu menu przekonałam się na Meetings Week Poland 2015. Więcej o tutaj:

Licho nie śpi. Dziś wpadł brief na kolejne fajerwerki pod konferencję od klienta z branży bankowej. Klient – Bajka. Ma Budżet którym wymachuje jak dorodną marchewką. Zaskocz nas – piszą… . Pokaż, że potrafisz wyjść ponad przeciętność. Wyjdź ponad przeciętność. Wysil się i zabij nas swoją kreatywnością…

A Ty? Czym zabijasz na swoich eventach? Co byś dodał do artykułu „Zaprojektowani dla eventów”? Podaruj światu odrobinkę swojego sekretu…i może razem podejdziemy to tego przetargu? Pozdrawiam serdecznie!

Aga

Ps. Na koniec Goomeo – zrozumiesz jak wejdziesz w linka:

Ps2. O trendach pisałam też we wcześniejszych postach np tu: https://eventowablogerka.pl/trendy-w-eventach-2014/ i tu: o trendach będzie też na tym wydarzeniu: https://eventowablogerka.pl/event/eventfocus/

 

JOIN THE DISCUSSION

Comments

  • Najlepszy artykuł na blogu Eventowej Blogerki? Nominacje! 5 listopada 2015 at 09:37

    […] 4. Zaprojektowani dla eventów: https://eventowablogerka.pl/zaprojektowani-dla-eventow/ […]

    Reply