fbpx

Pożar, zalanie, awaria, zniszczenie, złamanie nogi uczestnika, śmierć na evencie – to tylko kilka z wypadków, które niespodziewanie mogą dopaść organizatora wydarzeń…. Dziś w podcaście rozmawiam z Pawłem Ochwatem – brokerem ubezpieczeniowym, na temat ubezpieczenia eventu. Wszystko o OC organizatora imprez, OC najemcy, i innych zdarzeń, które mogą mieć miejsce. Materiał absolutnie warty  przesłuchania.

Nikt tego nie planuje. Osobiście miałam już kilka przypadków, gdy stało się coś nie zaplanowanego na moim wydarzeniu i mogły być z tego grubsze konsekwencje. Miałam kilka razy dewastację pokoi hotelowych. Zabrudzone, zniszczone pokoje podczas inspekcji miały dziury w ścianach albo zniszczenia, które na kilka tygodni wyłączały pokój hotelowy z użytku. Wina zwykle leżała po stronie gości / moich klientów – ale czy zawsze to oni ponosili odpowiedzialność? Polemika dyskusyjna – ale wyjść z twarzą trzeba zawsze. Czasem wizja utraty klienta jest silniejsza niż koszt jakiejkolwiek dewastacji, prawda?

Ubezpieczenie eventu – fanaberia czy konieczność?

Wymieniać mogę dalej – miałam stłuczenie szyby w obiekcie zabytkowym podczas montaży. Mój ulubiony DJ opowiadał mi jak rozlał mu jeden z gości eventu piwo na DJ’kę i miał straty. Słyszałam o przypadku zniszczenia obiektu zabytkowego i grubych odszkodowaniach jakie wnosili wynajmujący lokację. Odpukać pogoda mi dotychczas odpuszczała, a wypadki ludzkie na razie mnie omijają… Przypadków tych jest jednak w życiu każdego eventowca kilka. Ciekawi mnie co się przydarzyło u Was i jak to się skończyło… Napiszcie proszę w komentarzu zdarzenie – podzielcie się swoją historią. Może to zwiększy naszą świadomość i poczucie że po prostu trzeba się ubezpieczać.

To nie przedłużając…po dłuższej przerwie – zapraszam Was do trzeciego odcinka podcastu. Liczę, że ten materiał okaże się dla Was wartościowy i podzielicie się swoimi przygodami, które dotknęły Was na wydarzeniach.

W tym odcinku:

  • Dlaczego warto znać zagrożenia jakie czekają na naszych eventach?
  • Jak rozwijać świadomość eventową i mieć dobre wsparcie w zakresie ubezpieczeń?
  • Dlaczego warto ubezpieczać się u brokera a nie agenta? Co da Ci ta wiedza?
  • Dlaczego warto zainwestować w roczne ubezpieczenie?
  • Jakie przypadki mogą Cię spotkać o których nawet nie pomyślałeś? Praktyczne porady już od ręki!

Życzę Wam eventów bez punktów zapalnych i żadnych wypadków!
Aga

Ps. a w ostatnich podcastach mogliśmy zasięgnąć wiedzy o teambuildingach i o krótkim wstępniaku podcasterskim. Zapraszam!

JOIN THE DISCUSSION

Comments

  • Kasiek 28 stycznia 2018 at 21:26

    Słyszałam o przypadku śmierci uczestnika eventu kiedy rozpędził się na quadzie i wbił sobie w głowę kamerę Go Pro…. Straszne, na szczęście nie było to na mojej imprezie…

    Reply