fbpx

Zastanawiacie się czasem jak to kiedyś było? Jak wyglądały eventy przeszłości? Czy ich skala była nieco mniejsza, czy też podobna. Dziś kilka fotek z przeszłości z eventów masowych, historycznych i kameralnych. Każda z nich na wagę złota. Ode mnie – dla Was – Pasjonaci Eventów. (Źródło: Tweeter).

Eventy przeszłości - The Beatles, Shea Stadium

1965, New York

Eventy przeszłości

Uwielbiam takie stare fotografie eventów! Na zdjęciu The Beatles, Shea Stadium (nieistniejący stadion baseballowy w Queens w Nowym Jorku). Event nie odbiega od dzisiejszej skali koncertowej -tu było 55 000 fanów, (1965). Czyli prawie tyle ile wejdzie na nasz Stadion Narodowy  w Warszawie.

Disneyland Paris 1955

Disneyland w Paryżu, rok 1955

Dzień otwarcia najpiękniejszego Parku Rozrywki. To było wydarzenie które zapadło w pamięć wszystkim rodzicom i ich dzieciom pragnącym zobaczyć bajkowe postacie. Poniżej pierwszy z historycznych biletów jaki można było nabyć w kasie paryskiego Disneylandu.

Pierwszy bilet do Disneylandu

led_zeppelinA tutaj – może nie event – ale przed eventem. Led Zeppelin lecą na koncert swoim prywatnym samolotem…z wbudowanym kominkiem! Widać, że dobre humory ich nie opuszczają :-).

Pierwsza transmisja Konferencji Prasowej Pierwsza transmisja na żywo Prezydenta John F. Kennedy’iego

Podczas Konferencji Prasowej, Styczeń 25, 1961. Czego dotyczyła? Otóż, owa pierwsza oficjalna transmisja „na żywo” była przekazem uroczystego odsłonięcia obrazu „Mona Lisa” w National Gallery of Art w Waszyngtonie, przez Johna Kennedy’ego. Obraz pomyślnie przekazano do francuskiej stacji naziemnej w Pleumeur-Bodou.

ostatnia publiczna egzekucja

Czy to jest Event?!

Zależy jak na to spojrzeć. Ostatnia publiczna egzekucja w Stanach Zjednoczonych – rok 1936. Kogo strącono? Rainey Bethea – Afroamerykanin  przyznał się do winy i został skazany za gwałt  na 70-letniej, białej kobiecie, Lischii Edwards. Został publicznie powieszony w Oernsboro, Kentucky.. Na egzekucji obecnych było około 20 tysięcy osób. Wielkie zainteresowanie zostało wywołane faktem, że katem miała być kobieta (do czego w końcu nie doszło). Błędy popełnione podczas egzekucji i cyrk medialny, który wywiązał się wokół tego wydarzenia sprawił, że władze postanowiły nie wykonywać więcej kary śmierci publicznie (źródło: Wikipedia).

"I have a dream" Martin Luther King

A tu właśnie padły słynne słowa „I have a dream” wypowiedziane przez  Martin’a Luther’a King Jr. Sierpień 28, 1963.

I pomyśleć ile takich zdjęć chomikują nasze babcie i dziadkowie na stychach. Stare fotografie – mają niebywały swój urok. Budzą uśmiech i sentymenale myśli.

Udanego weekendu i oddechu wytchnienia Kochani.  Pozdrawiam i czekam na wasze maile 🙂 jako pasażer automobilu niżej… Tit Tit!

Aga czyli aga@agaciesielska.pl 

Czekam na Wasze maile!

Czytaj także:

The Passenger w Madrycie – Oryginalna restauracja retro w wystroju z pociągu

Sklepienie z chmur – niezwykła scenografia w Progress Bar, Chicago

JOIN THE DISCUSSION