fbpx

Koronawirus w MICE: Dosyć gadania – czas na działania!

Takiej sytuacji nie pamięta nikt. Ani my, ani nasi dziadkowie. Koronawirus w MICE to setki anulacji zleceń, wydarzeń, podróży, tysiące ludzi w stanie zawieszenia bez zleceń, z wielką niewiadomą, ile to potrwa. Razem stoimy przed dużym wyzwaniem jako dziesiątki tysięcy mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Co dalej z tym zrobimy?

Szum informacyjny i dezinformacja

Algorytmy Facebooka szybko dezaktualizują informacje, na które większość z nas czeka. Przy tworzeniu wpisów i codziennym monitoringu mediów wychwytuję przypadkowe doniesienia na stronach fanpage sztabu kryzysowego TUgether, stowarzyszeń organizacji z branży eventowych, czy ekspertów branży MICE. Znajduję setki pytań, które pozostają bez odpowiedzi – a w dobie szybkich zmian, wszyscy potrzebujemy szybkich reakcji i odpowiedzi w zasięgu ręki.

Uporządkujmy i dzielmy się wiedzą

Wychodzę więc dzisiaj do Was z propozycją usprawniającą wymianę informacji. Niech to będzie nasze branżowe narzędzie!

Przedstawiam Wam: Forum dyskusyjne branży eventowej! W nim, będziemy mogli wymieniać się wiadomościami: o tym co dzieje się w każdym z sektorów branży MICE, jak możemy sobie radzić z danymi wątkami prawnymi, księgowymi, pracowniczymi. Takie narzędzie pozwoli nam tą wiedzę trwale zachować i zorganizować, więc nic nie zginie i każdy sprawnie znajdzie to czego szuka.

Idźmy dwa kroki dalej

Ta przestrzeń do komunikacji jest tylko częścią mojej większej idei i inicjatywy, która z czasem może zakiełkować silną organizacją obejmującą całą naszą branżę. Nazwa robocza projektu: Polska Izba Branży Eventowej (PIBE). Ale o tym porozmawiajmy już na naszym Forum Branżowym!

Zapraszam Was zatem gorąco do dołączenia do FORUM PIBE, które już powstało! Specjalnie dla Was!

http://pibe.org.pl/

Aga – Eventowa Blogerka

JOIN THE DISCUSSION