fbpx

Gdzie tu pojechać w ten wrześniowy weekend ? – zastanawiałam się w pewne piątkowe popołudnie? Najlepiej na północ – w stronę morza. Ale też z dala od wielkich nadmorskich kurortów, w znacznej odległości od miejskiego gwaru, w cieniu, zieleni, przy dźwiękach przyrody. Miejsce szczególne w kategoriach wystrój, standard i klimat. „Pałac w Ciekocinku – to dobry pomysł na weekend” – wspomniał mi przez telefon mój przyjaciel. I to był strzał w przysłowiową „dychę”.

Pałac w Ciekocinku

Pałac w Ciekocinku z zewnątrz

Dojeżdżam na miejsce w 4h z W-wy. Park tonący w zieleni. Aleja dębów od żeliwnej, ciężkiej bramy wjazdowej, aż do serca posiadłości. Równo przystrzyżona trawa. Starannie przycięta roślinność. Gdzieś pośrodku niej piękny Pałacyk. Zaledwie trzy kondygnacje. Ale masywna budowla z wieżyczką sięga początków XX wieku. Środek pachnie historią. Estetyczna uczta od starannie wypielęgnowanego kamienia, ciężkie tapety i mahoniowe schody.

Wnętrza równie piękne

Pokoje wykończone z niespotykaną dbałością o szczegóły, oryginalne zabytkowe meble, ciężkie klamki prawdziwych starych drzwi. Wysokie okna wpuszczają promyki słońca przeciskające się przez drzewostan. W holu rustykalny kominek. Na nim rzeźba Anioła-Kobiety, dźwigającego jakiegoś nieszczęśnika. Zatrzymuję się przez chwilę wśród archiwalnych zdjęć dokumentujących sukcesy i historię polskiego jeździectwa przed II Wojną Światową.  Tak… podoba mi się tu. Chwilę później trafiam do restauracji. Tam poznaję smaki, których nigdy wcześniej nie kosztowałam. Czysta poezja kompozycji smaków pozwala wniknąć w to miejsce jeszcze intensywniej. Po kolacji – składam podziękowania dla Szefa Kuchni osobiście. Bo to co z pasji, jest wyjątkowe.

Baltica Equestrian Tour 2014

Miejsce w takiej postaci funkcjonuje od maja 2014 roku. Remontowane przez ostatnie 10 lat z wielką pieczołowitością zadbało o wyjątkowy charakter i wyraz z typowo konnym usposobieniem. Tu na miejscu jest hodowla koni. Z resztą całe miejsce tonie w zdjęciach konnych – zupełnie tak jakby było do tego zaprojektowane. Pierwszy „gruby” event jaki tu się odbył – pytam kelnera? Międzynarodowy Turniej Jeździecki w skokach przez przeszkody z pulą nagród 216 000 euro. To Baltica Equestrian Tour 2014, którą patronatem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.  Prawie 300 gości, 190 zawodników, w tym 78 reprezentujących 30 krajów z 6 kontynentów. Łącznie przyjechało na konkurs skoków 482 konie. Wydarzenie zakończyło się 17.08 Finałem Grand Prix CSI 3*, w którym zwyciężył reprezentant Arabii Saudyjskiej Abdullah Al Sharbattly.

Miejsce ma znaczenie. Podobnie smak, kompozycja i wyrafinowany styl. I takie to miejsce jest. Unikatowe na skalę krajową. Dodam że miejce ma zaplecze na dla konferencji na 100+. Z tego miejsca pozdrawiam Was serdecznie i deklaruję regularne wpisy blogowe co wtorek, co tydzień.  😛  Piszcie! .

Aga C.

Ps. Tak, tak – już po wakacjach. Wypoczęłam po nich również. 🙂

Zobacz też:

Piękno ukryte w kamieniu – Hotel Krasicki **** w Lidzbarku

Hotel Rado case study – na co zwracają uwagę goście hotelowi w pokojach?

JOIN THE DISCUSSION

Comments

 • Weronika Gasperczyk 18 września 2014 at 12:40

  Piękne miejsce! Dziękuję za polecenie i zapisuję sobie Pałac na liście miejsc do odwiedzenia.

  Reply
 • Ścianka Wspinaczkowa? – Tak! Nowa lokacja eventowa Warszawy 30 grudnia 2014 at 21:08

  […] http://blog.agaciesielska.pl/palac-ciekocinku-strzal-dyche/ […]

  Reply
 • Osiągać niemożliwe – Jessica Minh Anh i jej pokaz mody 18 lutego 2015 at 16:10

  […] Pałac w Ciekocinku i strzał w „dychę” […]

  Reply