fbpx

Planujecie event nad morzem? Nie chcecie być jak inni i narzucać klientowi hotelu z widokiem na morze? Chcecie dać wybór i pokazać inne ciekawe lokalizacje? Mam dla Was dzisiaj pięć propozycji, które moim zdaniem warto rozważyć.

Centrum Hewelianum

Wyjątkowe miejsce, w którym przeszłość spotyka się z teraźniejszością. Każdy miłośnik zabytkowych obiektów architektury militarnej będzie zachwycony. Jeśli szukacie miejsca, które jest nieoczywiste, a do koncepcji eventu pasują sale zlokalizowane w dawnych obiektach fortecznych to powinniście zobaczyć Hewelianum. Do dyspozycji jest też teren przed obiektem.

Centrum Hewelianum to nowoczesne centrum nauki mieszczące się na Górze Gradowej. Na co dzień odbywają się tu atrakcyjne wystawy interaktywne, pozwalają jeszcze lepiej zrozumieć matematykę, fizykę, chemię, biologię i historię, a przy tym są doskonałą okazją do świetnej, rodzinnej zabawy.

Pałac Opatów

Zabytkowy Pałac w Gdańsku Oliwie jest miejscem idealnym na bajkowy event. Na wyciągnięcie ręki macie Park oliwski, który powstał w XVIII w. Obecnie spotkać tu można okazy roślin sprowadzonych niemal z całego świata, podziwiać założone w 1920 roku alpinarium (ogród skalny), oranżerię, groty szeptów i kaskadę Potoku Oliwskiego, 112- metrową aleję strzyżonych lip, posadzoną jeszcze w XVII w. aleję grabową oraz palmiarnię ze słynną 17-metrową oliwską palmą. Do dyspozycji gości restauracja mieszcząca się we wschodnim skrzydle barokowego Pałacu Opatów. Jeśli macie jeszcze jakieś wątpliwości spójrzcie na zdjęcia, chociaż na żywo miejsce zyskuje na atrakcyjności.

Centrum Stocznia Gdańska

Doskonałe nie tylko na wydarzenia w typie koncertów. Do tej pory grał tu m.in. Dżem, Kult, Marillion czy Jean Michel Jarre. Centrum  znajduje się na terenie historycznej Stoczni Gdańskiej im. Lenina. Dla miłośników klimatów postindustrialnych i lubiących lokalizacje znajdujące się w centrum miasta. Podobno jedno z ulubionych miejsc organizatorów eventów obok rynku w Krakowie, a w przypadku imprez biletowanych bezsprzecznie pozycję numer jeden. Jestem tu często, z uwagi na listopadową realizację – fajna ekipa na miejscu, dużo da się załatwić.  Stocznię Gdańską przetestuję w pełni już niebawem i z pewnością podzielę się z Wami wynikami tego testu.

Hipodrom Sopot

Miejsce, w którym nowoczesność i bogata tradycja i ponad 100 letnia historia idą w parze. Ta lokalizacja od lat dynamicznie się rozwija i z roku na rok oferuje nowe, eventowe możliwości. Na co dzień to oaza zieleni i spokoju w samym sercu Trójmiasta. Odbywają się tu zawody, wyścigi i imprezy przyciągające jeździectwa. Ta lokalizacja to 38 h, na których mogą się odbywać imprezy, koncerty, wystawy plenerowe, imprezy integracyjne, sportowe z przeróżnych dyscyplin, zloty, targi, pokazy i wiele innych. Podobno na specjalne życzenie zamawiają słoneczną pogodę!

Spichlerz na Ołowiance

Spichlerze na wyspie Ołowiance, gdzie mieści się główna siedziba Narodowego Muzeum Morskiego, to idealne miejsce na zorganizowanie konferencji, szkolenia czy bankietu. Z okien foyer roztacza się widok na Motławę, Długie Pobrzeże i Rybackie oraz ratuszowe i kościelne wieże Starego Miasta. To miejsce wbrew pozorom bardzo nowoczesne, w którym do dyspozycji jest sala konferencyjna, znajdująca się w budynku, odizolowana akustycznie i przestrzennie od ruchu zwiedzania. Chcecie poczuć klimat dawnego Trójmiasta i zabrać klienta do spichlerza? Nie zastanawiajcie się, nie będziecie żałować.

spichlerze_na_olowiance_01

Europejskiej Centrum Solidarności

Miejsce które kładzie na łopatki już od samego wejścia. Chodź fasada nie wygląda zachęcająco… W środku ogromne Foyer z ogrodem zimowym. Siedziba Centrum ECS o powierzchni 25 349,75 metrów kwadratowych zawiera ekspozycje stałe, mobilne bibliotekę, restaurację a także ciekawe mulitmedialne, nowoczesne Audytorium.  Z pewnością to jest trafione miejsce pod nie jedną konferencję. Minusem jest brak możliwości zamknięcia obiektu na wyłączność w godzinach pracy. 8-17:00.

Gdańszczanie pewnie podpowiedzą więcej miejsc w komentarzach poniżej – zachęcam ! Podzielcie się wiedzą!

Pozdrawiam Was ciepło i zapraszam do ostatnich artykułów: o Margaret i  o fajnym miejscu z widokiem na Warszawę

Eventowa Blogerka

JOIN THE DISCUSSION

Comments

  • Klaudia 18 października 2016 at 13:00

    Aga, błąd w tytule posta: zamiast „nad” jest „nam”. A reszta elegancja Francja – jak zawsze. Świetny wpis, dzięki 😉

    Reply