fbpx

Weszliśmy w rok 2022.  Kolejny rozdział historii za nami. Jaki to był dla Was czas? Rok 2021 być może był dziwnym czasem i każdy może go interpretować inaczej. Dla samej branży był rokiem odrabiania strat z 2020 roku. Poniżej przedstawiam Wam spojrzenie na rok 2021 z mojej perspektywy. Wgląd w największe sukcesy i porażki w ciągu ostatnich 12 miesięcy oraz kilka wskazówek, które możliwe, że pomogą Wam ulepszyć strategię działań w 2022 roku. Eventowa Blogerka powraca!

Dlaczego Eventowa Blogerka zamilkła na pół roku?

eventowa blogerkaJak doskonale wiecie, w połowie roku, zniknęłam na sześć miesięcy z publikacjami na blogu. Dotarło do mnie, że  nastąpiło pewne przesilenie i muszę gdzieś odpuścić. Padło na bloga – bo przyznam szczerze, że eventów na żywo nie miałam zbyt wiele w 2021 – a pisanie lawinowo o digitalowych realizacjach, mogło być zwyczajnie dla Was mniej ciekawe.

Po przemyśleniach o dalszych kierunkach rozwoju bloga postanowiłam to co wirtualne tutaj rozgraniczyć. Dlatego z nowości jakie niedawno rozpoczęłam z moim niezastąpionym wspólnikiem to zbudowanie tematycznego bloga, o metawersach. Temat nas porwał i zdaje się być na ten moment moim docelowym „konikiem” w przyszłych publikacjach.

Bycie inspirującym wymaga dużych doświadczeń na co dzień. Niniejszy blog ma 7-letnią już historię, 300+ artykułów i jego oglądalność niezmiennie pozostaje na poziomie ok 2.500 UU miesięcznie. To cieszy że ten blog jest jednym z eventowych mediów, do którego zaglądacie przy okazji poszukiwań wiedzy czy pomysłów. Przy tej okazji bardzo Wam dziękuję za wsparcie, za zaglądanie, za maile i ciepłe wiadomości. Żyję, jestem zdrowa i tak, mam zamiar dalej pisać. A teraz krótkie zestawienie co się działo na moim podwórku.

Avatarland_swiatecznieStyczeń i Luty 2021

Avatarland – wirtualna przestrzeń do organizacji wydarzeń, niezmiennie zdominowało moje zawodowe życie. To tu jestem sprzedawcą i tak jak Wy – biegam za klientami. Poza tym za oknami była przepiękna zima, śnieg, oraz częste sanki z młodym. W moim życiu nie nastąpiły żadne dynamiczne zwroty akcji, w przeciwieństwie do tego co się działo wtedy w USA: słynny szturm na kapitol czy nowa prezydentura Joe Bidena. Nieskończone wycieczki po wirtualnej platformie (dziś już zwanej metawersem) i pozyskiwanie nowych klientów, a w efekcie kolejne projekty na horyzoncie. Nabieranie rozpędu trwa. Nomen omen – w tym czasie odbyła się też pierwsza mikro-konferencja/szkolenie w Avatarlandzie dla firmy Vertiv. 70 osób to może niewiele, ale zawsze pierwsza jaskółka dająca kolejne wirtualne doświadczenia.

Marzec 2021

Pamiętacie swój Marzec 2021? To ten miesiąc, w którym kontenerowiec Evergaeen utknął w poprzek Kanału Sueskiego powodując opóźnienia towarów w dostawach. U nas w końcu to był pracowity miesiąc – bo ruszył sezon wydarzeń online! W tym czasie zorganizowaliśmy w sumie trzy konferencje w Avatarlandzie. Najpierw: Internal Communication Meeting 2021 dla środowiska HR korporacji klientów agencji komunikacji IC Mobile dla 200 osób. Był to jeden z tych eventów, który dominował w ilości pochwał o naszym Avatarlandzie na facebooku i linked inn, za które dziękowaliśmy każdorazowo!

Kolejna super-realizacja jaka nas spotkała na platformie Avatarland to  Credit Management Cyber Days 2021. Konferencja została zorganizowana dla środowiska finansowego z inicjatywy Polskiego Związku Zarządzania Wierzytelnościami. W wydarzeniu wzięli udział eksperci gospodarczy i praktycy rynkowi, którzy z perspektywy makroekonomicznej prognozowali kolejne zmiany branży finansowej wywołane pandemią. Warstwa merytoryczna CMCD 2021 została podzielona na cztery bloki tematyczne i 22 prelekcje obejmujące zagadnienia związane z sytuacją przedsiębiorców w dobie pandemii. Moim skromnym zdaniem – to był fantastyczny event i dużo na nim można było się nauczyć z finansowych aspektów prowadzenia przedsiębiorstwa.

 

GIGACON - Targi Pracy ITTeż w marcu, udało się ponownie przyciągnąć do nas ogólnopolskie targi rekrutacyjne dla środowiska IT o nazwie Targi Pracy IT dla Gigagacon. Ponad sześciuset uczestników zasiadło przed ekranem swojego komputera, zalogowało się do platformy, gdzie szukano swoich przyszłych pracodawców spośród 36-ciu wystawców na stoiskach m.in.: ING, Deloitte, Comerzbank, Fuitsu, IBM, Radmor, Currenda, Kamsoft, SNP.

Uczestnikom i wystawcom podobał się pomysł wirtualnych rekrutacji. Mi z resztą też. Platforma, z lekkością pozwalała wymieniać się CV i profilami poszukiwanych kandydatów, czy rozmawiać w prywatnych pokojach spotkań z kandydatami i pracodawcami.

Kwiecień 2021

Konferencja KIKE 2021Pamiętacie Lody Ekipy? To ten czas! Podczas gdy tysiące ludzi biło się w Lidlu o lody z Ekipy u nas pojawił się kolejny raz z rzędu odbył się Wirtualny Kongres Przedsiębiorców Telekomunikacyjnych dla Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej.

Ugościliśmy go wirtualnie w połowie kwietnia rekordowym uczestnictwem 550 gości, którzy byli obecni przez kolejne 4 dni konferencji. Zespół Avatarlandu przeszkolił 60-ciu wykładowców, co uważam za niezwykłe osiągnięcie na tydzień przed realizacją. I chodź to była już kolejna konferencja dla tego samego klienta uczestnicy potwierdzili, że do platformy już przyzwyczaili się, nawiązali z lekkością coraz to nowe kontakty i mogli z wszystkimi porozmawiać z kim dawno nie mieli kontaktu – z powodu pandemii.

Drugą realizacją była już stricte edukacja a jedną z najodważniejszych szkół średnich w Polsce okazał się: Zespoł Szkół nr 5 w Wałbrzychu, które w wirtualnym centrum konferencyjnym Avatarland zrobiło swoje pierwsze wirtualne Dni Otwarte dla nowych kandydatów, którzy myślą o wybraniu szkoły.

Ciekawi Was, jak? Otóż była sala konferencyjna i przemówienia władz szkoły, nie zabrakło ośmiu pokoi specjalizacji w jakich szkoła kształci oraz tłumy fanów wirtualnych przygód jakie zostały przygotowane. A wszyscy koniec końców zaimprezowali w klubie muzycznym Avatarlandu gdzie skorzystali z interaktywnej zabawy. To był znakomity czas i pozytywna energia avatarów. Co ciekawe – młodzież reaguje z takim samym entuzjazmem jak dorośli na platformie.

 

Virtway w Avatarland.eu

Audytorium na Virtway

W Kwietniu też postawiliśmy na rozwój. Trzy miesiące poznawania Virtway za nami. Finalnie zdaliśmy egzaminy na ekspertów mogących robić eventy na hiszpańskiej platfromie avatarowej Virtway i otrzymaliśmy licencję na jej dystrybuowanie w Centralnej Europie. Tu pragnę serdecznie pogratulować mojej drużynie IT: Mariuszowi i Patrykowi bez których wsparcia ten egzamin nie mógłby być zdany.

Platforma Vitway jest dostępna przez instalację oprogramowania na komputerze oraz z urządzeń mobilnych. Zaletą jest jej całkowita możliwość projektowania przez to przygotowania mogą wyglądać jak w pracowni architektonicznej gdzie mamy wpływ na każdy element przestrzeni 3D. Jest z tym niezła zabawa. Dużo też tu gier teambuildingowych. Są pokoje zagadek, tory przeszkód, i inne ciekawe zabawy. Na pewno ta platforma jest dobrym uzupełnieniem po Virbeli naszej oferty.

 

Maj 2021

SAMSUNG SAMPo tym jak w kwietniu pokochali wszyscy lody Ekipy w maju wszyscy swoje miłości przenieśli na SAM – Wirtualnej Asystentki Samsunga. Rendery krótkowłosej dziewczyny w dżinsach w czarnej koszuli nam też się bardzo podobały i ochoczo obserwowaliśmy jej memy z dodatkami różnych produktów. Zaszło to nieco dalej, aż do kryptoreklamy przez co SAM zniknęła tak szybko jak się ujawniła. Branża i sympatycy MeetingPlanner.pl rozdali oskary za projekty, wyróżniające się osobowości i produktu. Cudnie było obserwować Wasze uśmiechnięte Wasze buźki na social mediach. Praca, którą robicie ma znaczenie. 🙂

W Avatarlandzie w Maju zagościła Konferencja #SQLDays dla sympatyków owego języka programistycznego. Ci widzieli, jak rozgrzać nasz dział IT do czerwoności i sprawdzili nasze możliwości wydolnościowe Avatarlandu. Tej konferencji oddałam już hołd i jej dedykowałam jeden z wpisów na blogu, który możecie zobaczyć pod nazwą: Konferencja SQLDays – czego się nauczyłam? Programiści dali nam szkołę – a nasi spece dali radę. Dodatkowo full zaangażowania miał nasz animator Szymon, który przyszykował dużo quizów dla zwiększenia odwiedzin stoisk wystawców w EXPO SQLDays. Bardzo dobra robota, Szymon, dzięki!

 

Maj 2021 dedykowany był także grutownym poznaniu i wdrożeniu w portfolio produktów Avatarland w jeszcze inne narzędzie do organizacji konferencji i spotkań online zwane Meetyoo. Ta niemiecka platforma 2D dostępna z urządzeń mobilnych, i co ważne też z przeglądarki www, wydaje się być doskonałym produktem dla niewymagających klientów. Nasi Klienci na to czekali! W Avatarlandzie egzaminy na licencę zdane i konfiguracja narzędzia opanowana! Tym samym dostrzegamy, że w miarę upływu czasu stajemy się brokerem rozwiązań metawersowych.

Czerwiec 2021

W czerwcu już było na sportowo. Zaczęły się Mistrzostwa Euro 2020, na których zajęliśmy ostatnie miejsce w grupie. To był czas, kiedy to nikt nie kibicował Anglii, a w samym finale, każdy z nas jadł spaghetti lub pizzę. J

Piknik Warta PoznanW czerwcu spotkał mnie pierwszy event na żywo i to dla Warty Poznań za sprawą agencji moodagency z Poznania. To był iście kapitalny projekt CSR! Dzieci ze szkółki piłkarskiej Akademii Warty Poznań mieli swoje uroczyste zakończenie roku piłkarskiego i z okazji tego zorganizowaliśmy im piknik. Na pikniku zgromadziliśmy wiele atrakcji outdoorowych, większość oczywiście piłkarskie, a wisienką na torcie było… budowanie i malowanie uli pod nowo utworzoną pasiekę Warty Poznań.

malowanie uli Warta PoznanNa tą okoliczność przygotowano 10 uli, najmłodsi podopieczni je malowały a piłkarze pomagali i podpisywali. Podczas tej akcji wynikło tyle radości w jednym miejscu, że uważam to wydarzenie za kapitalny projekt. Wydarzenie odbyło się za sprawą firmy BeGreen. Tydzień później Pasieka Warty Poznań została zapszczelona i uroczyście odebrana na konferencji prasowej przed przedstawicielami lokalnych mediów i środowiska piłkarskiego.

pasieka Warta PoznanDziś – pszczółki mają swoją przystań na terenach zielonych Chwiałki Poznań, gdzie jest siedziba Warty Poznań. A jesienią już pojawił się pierwszy miodek. J Uwielbiam takie „trwałe” projekty. Swoją drogą, jeśli ktoś z Was ma ochotę na warsztaty pszczelarskie, z budowaniem uli miejskich, zapszczelaniem i wszystkimi procesami związanymi z tematyką – to zapraszam do komunikacji z moodagency. Wierzcie mi – klienci przy takich projektach oddają się w stu procentach w pełne zaangażowanie, szaleją z wdzięczności i radości, że coś dobrego robią dla naszego świata.

 

Gdyby mi ktoś powiedział, że w czerwcu 2021 będzie w Avatarlandzie projekt, o którym w środowisku marketingowym będzie huczało – to bym nie uwierzyła. A zdarzył się. Polska Grupa Farmaceutyczna zorganizowała wspólnie z IC Mobile gigantyczną konferencję „Hello Future” największej konferencji dla przemysłu farmaceutycznego w Polsce dla 1.000 gości.

Pracy nad tym projektem był ogrom. Projekt ten wyszedł wyjątkowo bowiem zaangażowało się w tę realizacje blisko 80 osób związanych z organizacją: Marketing oraz Dział Sprzedaży Grupy PGF, Agencja Komunikacji – IC Mobile oraz kadra Avatarland jednocześnie. W projekcie mieliśmy przygotowaną dla gości aplikację mobilną, a na niem scenariusz grywalizacji wpleciony w stoiska Wystawców – producentów leków na EXPO. Spotkanie miało też swoją oficjalną część konferencyjną, oraz część wieczorną z Teatrem Improwizowanycm Impro Art oraz koncertem jedenego ze znanym cover bandów na końcu. Główną nagrodą dla zwycięzców całodziennej rywalizacji był Samochód Toyota Rave4! Z ankiety ewaluacyjnej wpłynęło masę pozytywnych komentarzy. Znów serce szalało z radości i wdzięczności. Tu relacja filmowa z tej realizacji:

Wraz z końcem roku ten właśnie projekt otrzymał dwie nagrody w konkursie Mediaruncom Ltd podczas wydarzenia Konferencji EXECUTIVE SUMMIT. Statuetkę #DyrektorMarketinguRoku otrzymał nasz Klient – Sebastian Grochala z PGF. (Sebastian – gratulacje raz jeszcze. Praca z Wami to pełna przyjemność i satysfakcja 🚀)
A nagrody jakie zgarnął PGF zwyciężyły w kategoriach:
🥇indywidualnej: Best COVID Marketing Response
🥇zespołowej: dla zespołu marketingu z budżetem do 10 mln zł.

Danone Summit 2021Lipiec 2021

Pierwszy dzień wakacji zaczęliśmy Konferencją międzynarodową dla #Danone! Aktywności podczas całego dnia było bardzo dużo: liczne prezentacje w Audytorium, angażujące quizy m.in na kahoot czy na mentimeter, a także gry terenowe, w których uczestnicy poznawali rozwiązanie Avatarland od podszewki. Wydarzenie to pozostawiło dobre wspomnienie. Bardzo nam się podobała energia uczestników tego wydarzenia. Było inspirująco i pozytywnie. A potem już był moment na nasze rodzinne wakacje.

 

Sierpień 2021

Sierpień dla mnie jeszcze był w połowie wakacyjny. A potem niespodziewanie wskoczyłam w szeregi SKT Construction, firmy zajmującej się scenografią, gdzie do wsparcia przy projektach zarekomendowała mnie moja siostra.

Na pierwszy „ogień” powędrowałam do realizacji aranżacji scenograficznej dla roadshow CCC K-POP TOUR dla Agencji Loft Warsaw. W projekcie mieliśmy do przygotowania strefę influncerską, , która jeździła od września po punktach CCC i gościła gwiazdy z youtube’a(m.in. #juliakostera).

Podczas tego i kolejnych projektów nauczyłam się materiałów z których robi się stoiska i ekspozycje, poznałam techniki wykonywania konstrukcji z metali oraz zdobyłam o drobinę cierpliwości dla niesprzyjających okoliczności wokół terminów, które trudno było zrealizować. Ostatecznie się wszystko udało, ale kosztowało to setki próśb podwykonawców. Grunt to dobra komunikacja!

SKT Construction podarował mi „dziką kartę” zaglądania we wszystkie plany filmowe filmów jakie realizowało w owym czasie, m.in: „Filip”, „Niewidzialna wojna”, „Za duży na bajki”,Behawiorysta”, „Chyłka” „Szczęście do szczęścia”, i kilku innych realizacji filmowych. Niestety ze względu na obowiązujące tu zasady tajemnicy do tej pory nie mogę dzielić się podejrzanymi scenografiami kadrów – dopóki te filmy nie będą już w kinach czy na antenie telewizji. To był dla mnie nowy rozdział w moim życiorysie.

Nowy świat zabrał mnie też w region reklam telewizyjnych, które prowadziłam scenograficznie. Wzięłam udział w budowaniu scenografii pod płyn do mycia naczyń Fairy, Gripex Duo czy Delikatesy Centrum. Godziny spędzone w Studiach nauczyły mnie rozpoznawania materiałów, procesów jakie zachodzą w kolejnych etapach budowy i co najważniejsze współpracy ze scenografami. Ich podejście artystyczne wymaga wielu wyrzeczeń i czasem trzeba przejść długą drogę, aby ich w pełni zadowolić, co też uczy cierpliwości. Co ciekawe każdą z reklam stawia się w studiu na samym jego środku, a potem zjeżdża ekipa telewizyjna, operatorska i monterska i siedzą sobie i kręcą kolejne ujęcia. Tu macie w kilku krokach jak to wygląda od a do z na przykładzie reklamy Delikatesów Centrum.

A w rezultacie powstaje takie coś:

Listopad 2021

Koniec roku to wyjazd do Mediolanu na realizację stoiska dla Agencji BERM, które zlecił przygotowanie stoiska dla Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Projekt wspaniały, z rewelacyjną kadrą od SKT a także od klienta – BERM poleciał szybko i bezproblemowo. Z Włochami pracuje się czasem trudno, ale da się zaakceptować ich lekkie podejście do Wystawców. A wynikiem naszej pracy  było takie oto stoisko:

BERM Żaneta Berus i Agnieszka Ciesielska w Mediolanie

Z końcem roku zakończyłam współpracę z SKT Construction z dużym bagażem doświadczeń i nowego spojrzenia na tworzenie scenografii i jej projektów. Doceniam wszystkie dobre słowa i chęć wsparcia każdego z ludzi których poznałam w tym krótkim czteromiesięcznym czasie. Część z tych znajomości przetrwa jeszcze nie jedną realizację. Jedno wiem na pewno – projekty w których brałam udział zakończyły z sukcesem i zadowoleniem klientów.

Z końcem roku jeszcze w Avatarlandzie zrealizowaliśmy kilka projektów m.in. na platformach avatarowych z dostępem przez www i urządzenia mobilne. Premiery nowych platform dostępnych w Avatarlandzie też się odbyły. Wierzymy że rozwój to podstawa funkcjonowania każdego przedsiębiorcy. Zadowoleni z realizacji byli: Instytut Goethego, IC Mobile z ich Internal Communication Meeting oraz Polskie Stowarzyszenie Medycyny Estetycznej które zorganizowało z nami międzynarodowy kongres dla swojej branży. Kolejną z nowości jakie inaugurowaliśmy stała się platforma Moot Up, w której jesteśmy licencjonowanym dystrybutorem w Avatarlandzie. A event jaki skroiliśmy jako pierwszy wyglądał o tak:

Podziękowania

Dziękuję tym, którym byłam potrzebna w 2021 roku. Tym, którzy czasem zaglądają nabloga i tym co tolerują moją ciszę, gdy muszę znaleźć przestrzeń na to co tworzę i na nowe. W ciszy przychodzi refleksja: Nie przegapmy momentu, kiedy piętnując postawę innych zaczynamy zachowywać się jak oni. Wszystkim nam jest ciężko. Nawet tym, którzy piszą w podsumowaniach, że podwajali zyski względem zeszłego roku. (gratulować, nie hejtować).

Żyjemy w czasach, gdzie każdy jest aktorem i odgrywa swoją rolę. Zawsze jest inna droga na wyrażanie siebie w twórczości i znajdowanie nowej przestrzeni do rozwoju. Tak jest też ze mną. Poszukuję złotego środka na to co godzi pasję i to z czego mogę wyciągać korzyści. Miejmy nadzieję, że mimo pandemii będziemy mieli swoje realizacje i w nich będziemy mogli dalej się rozwijać. Przywykliśmy do tych czasów. Nauczyliśmy się jeszcze więcej. I wiele jeszcze przed nami. Dziękuję za Wasze ciepło i wsparcie! Dziękuję, za każdą minutę spędzoną w tym blogu. Dzięki za Wasze wieści o projektach i wspaniałych realizacjach. Jestem dumna, że jestem mikro-częścią Waszego świata. Merci!

Dziękuję wszystkim!

Aga

ps. Moje Wnioski z 2021!

– rok 2021 nauczył, że nie należy planować niczego serio, brać chętnie to co los nam prezentuje i z dystansem podchodzić do wszelkich „raportów” COVIDOWYCH

– Eksplorując nowe możliwości – odkrywasz siebie.  Wiodąc kreatywne życie możesz być zafascynowany zmianą w jaką stronę podąża dzisiejszy świat. Poznajesz nowe rejony, ludzi i siebie.

– Klienci nas cisną… i pytają o nowe produkty, nowe platformy, nowe rozwiązania. Musimy się nieustannie rozwijać. Projektowanie doświadczeń to jest to czego od nas oczekują współczesni klienci. Z eventami jest jak z gotowaniem. Musisz dobierać non stop jakieś świeże warzywa, owoce, dopierać przyprawy, składniki, mieć swoich super-przedstawicieli od kiszonek, makaronu czy sosów chili. Ale ostatecznie to my, event managerowie decydujemy, co wyserwujemy na stole u klienta.

– Nawet jeśli zawiesisz działalność na pół roku, nikt tego nie zauważy.

– Jeśli ktoś chciałby zanurkować do wcześniejszych podsumowań to tu za 2020, 2019,2018

JOIN THE DISCUSSION