fbpx

„Dynamicznie rozwijająca się agencja zatrudni młodą, dynamiczną, kreatywną i łatwo nawiązującą kontakty osobę. Wymagania:….” Wykształcenie, doświadczenie, a może coś więcej? Pracy w naszej branży nie brakuje, podobnie jak osób, które chciałyby rozpocząć zawodowe życie w roli eventowca. Często słyszę, że pracodawcy mają wygórowane wymagania i oczekują od młodych ludzi kilku lat doświadczenia. Czy faktycznie tak jest? Czy to jedynie jednostkowe przypadki, które nie odzwierciedlają rzeczywistości?

Wakacje to czas, w którym jesteśmy zasypywani aplikacjami potencjalnych pracowników. Idealny kandydat zgłaszający się do w naszej agencji – Everitum dopiero zaczynający pracę w branży wcale nie musi posiadać bagażu doświadczeń. Niejednokrotnie przyjmowaliśmy do zespołu osoby, które miały chęć rozwoju, cechowały się kreatywnością i otwartością, lubiły i potrafiły rozmawiać z nowo poznanymi osobami i nie było dla nich rzeczy niemożliwych. Postanowiłam sprawdzić, jak wyglądają oczekiwania innych, już na poziomie umieszczanych ogłoszeń nt. rekrutacji nowych, młodych event managerów. Przestudiowałam wiodące portale z ogłoszeniami o pracę, strony agencji i social media. Jakie cechy są najczęściej oczekiwane?

KREATYWNOŚĆ

Milion zapytań, inne oczekiwania, budżety, okazje….. z tym codziennie spotykamy się w naszej pracy. Dlatego kreatywność jest w cenie. Nie wyobrażam sobie rozwoju w branży bez nieszablonowego myślenia. Dzięki temu tworzymy zaskakujące oferty idealnie dopasowane do oczekiwań klienta. Co więcej potrafimy wyjść z trudnej sytuacji, a w razie kłopotów szukamy nowych rozwiązań i potrafimy improwizować.

KOMUNIKATYWNOŚĆ

Nieśmiałość to pojęcie, które w świecie eventów nie istnieje. Nasz praca polega na ciągłym kontakcie z ludźmi, dlatego ceniona jest łatwość w ich nawiązywaniu, umiejętność uważnego słuchania oraz radzenia sobie ze stresem, sprawność w zakresie autoprezentacji i w kontekście prezentowania siebie. Ważnym elementem tej kompetencji jest też umiejętność, a raczej łatwość nawiązywania przyjaznego kontaktu i porozumiewania się z otoczeniem – nie tylko ustnie, ale też na piśmie – co w dzisiejszych czasach wcale nie jest tak oczywiste.

UMIEJĘTNOŚĆ PRACY POD PRESJĄ CZASU

Praca pod presją stała się normą i nie każdy potrafi sprostać temu wyzwaniu. Szefowie coraz częściej oczekują od kandydatów umiejętności pracy w stresie. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta, zdajemy sobie sprawę, że żyjemy pod ciągłym naciskiem związanym z krótkimi terminami na wykonanie zadania. Często musimy wykazywać się „kreatywnością na życzenie”, czyli realizować ambitne, twórcze działania w krótkim czasie, na wyraźne zapotrzebowanie klienta. Dodatkowo musimy organizować pracę zespołu, dbać o budżet i inne zasoby, odpowiadać za realizację harmonogramu w terminie. Praca eventowca wymaga ciągłego „myślenia o wszystkim” i robienia zaplanowanych na jutro rzeczy „na wczoraj”.

ZNAJOMOŚĆ MS OFFICE

W szczególności pożądany jest Excel, z jednej strony wymienianie tego oczekiwania w ogłoszeniach mnie nie dziwi, bo wiem, że prezentacje i kosztorysy to nasz chleb powszedni. Jednak zastanawiam się, czy nie powinna to być jedna z umiejętności oczywistych tożsama z oddychaniem i mówieniem??

DYSPOZYCYJNOŚĆ

Zazwyczaj pisząc o dyspozycyjności mamy na myśli różny tryb pracy – czyli tryb zmianowy, zadaniowy, a gdy potrzeba dyspozycyjność całą dobę bez względu na dzień tygodnia. Do tego dochodzą podróże służbowe. Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę i spotkałam się z takimi przypadkami, dlatego podczas rozmowy upewniam się, że kandydaci mają świadomość specyficznych godzin pracy.

COŚ JESZCZE?

Wśród oczekiwań, które pojawiały się w ogłoszeniach pojawiały się też takie, o których nigdy bym nie pomyślała, a część z nich moim zdaniem powinna być zakazana podczas rekrutacji:

– BEZDZIETNOŚĆ

– DOBRY STAN ZDROWIA

– ODPOWIEDNIE POGLĄDY POLITYCZNE

– NIEKARALNOŚĆ

– BRAK NAŁOGÓW

– ULEGŁOŚĆ I ODDANIE

– ŁADNY GŁOS

– ZAWADIACKOŚĆ

– DOŚWIADCZENIE AKTORSKIE

 

A Wy czego oczekujecie od potencjalnego, młodego pracownika?

 

Przemyśleniami na ten temat podzielił się już Bartek Bieszyński z AGENCJI WALK w opublikowanym jakiś czas temu wywiadzie -> ROZMOWA Z BARTKIEM BIESZYŃSKIM

A ile możecie zarobić w naszej branży? Dowiecie się czytając tekst BRANŻA EVENTOWA ZAROBKI 2017

JOIN THE DISCUSSION