fbpx

Makak Arena, ul. Palisadowa 20/22 w Warszawie. Duża, wysoka na 19 metrów hala przemysłowa w niej po sam sufit ścianka wspinaczkowa zajmująca blisko 1000 metrów kwadratowych. Kolorowe ścianki z akcentami multi-kolorowych klocków do wspinaczki. Gąszcz linek i asekuranci na dole trzymający głodnych wyzwań sportowców. Sporo ludzi – dużo kolejek. Dziś, 29 listopada, otwarcie i wejście w gratisie. Nowa lokacja eventowa Warszawy właśnie wchodzi do gry…

Makak Arena z góry

Największa w Polsce ścianka wspinaczkowa

Makak Arena to największa w Polsce zadaszona ścianka wspinaczkowa. Projektanci konstrukcji wyznaczyli tu ponad 130 różnych dróg, gdzie najdłuższa ma 30 metrów. Dużo tu dzieciaków, młodzieży, dorosłych. Wygląda na to że to sport dla każdego kto kocha przełamywanie własnych barier, ich pokonywanie i stawianie sobie nowych celów.

Ścianka wspinaczkowa Makak Arena

Wspinaczka to wyzwanie…

które się rzuca nie tylko grawitacji, ale przede wszystkim samemu sobie. Możliwe że lokacja wpadnie w nową modę robienia tu firmowych rywalizacji o puchar prezesa, czy też rodzinnych spotkań w stylu piknikowym z adrenaliną w tle. Na ten moment miejsce na razie dość niedogrzane – stąd będzie trzeba pomyśleć o nagrzewnicach. Cateringu lokalnego nie ma, być może z czasem rozwinie się z własnym menu. Ogólnie zamysł stworzenia zaplecza do sportów ekstremalnych – trafiony. Wysoka kubatura hali – pozwoli na budowę tyrolek, rozciąganie lin do chodzenia czy akrobacji dla cyrkowych artystów. Słowem – da się tu dużo wykombinować.

Event z adrenaliną w tle

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dla mnie – jako amatora – podoba mi się dostępność sprzętu na miejscu. Powoduje to poczucie bezpieczeństwa na samym wstępie kosztowania wysokiego stopnia adrenaliny jaką jest niewątpliwie wspinaczka. Są uprzęże, są buty do wspinaczki, są liny i systemy mocowań. Najwyraźniej pomyślano tu o wszystkim – zwłaszcza o kadrze instruktorskiej która już od poniedziałku rusza z kursami dla każdych stopni zaawansowania. I co najlepsze jest tu już kilka profesjonalnych firm – które służą pomocą w doborze własnego sprzętu wspinaczkowego na lata.

Polecam jak najbardziej – dla eventów z pomysłem. Kreatorów eventów na tym małym poletku nie brakuje, więc dzielcie się nowinkami o najbliższych wydarzeniach w Makak Arena w Warszawie. Na koniec film który mnie absolutnie ujął o pasji wspinaczkowej. Może i ja zacznę tak odreagowywać?! Kto wie, kto wie…

Pozdrawiamy Was serdecznie

Aga z Wielkim Testerem Eventów Weekendowych – Siostrzenicą Wiką

Sztukmistrz na Linie

Inne miejsca eventowe o których już pisałam możecie prześledzić w linkach niżej:

https://eventowablogerka.pl/palac-ciekocinku-strzal-dyche/

https://eventowablogerka.pl/event-tunel-aerodynamicznym-tle/

https://eventowablogerka.pl/piekno-ukryte-w-kamieniu-hotel-krasicki-w-lidzbarku/

JOIN THE DISCUSSION

Comments

  • Sklepienie z chmur, niezwykła scenografia w Progress Bar 29 stycznia 2015 at 17:18

    […] Ścianka wspinaczkowa – nowa lokalizacja eventowa Wwy […]

    Reply